ارائه 10 میلیون نفر ساعت آموزش مجازی مقابله با بحران

به گزارش مینی نت، معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اعلام خبر ارائه 10 میلیون نفر ساعت آموزش در حوزه مدیریت بحران طی دو سال اخیر گفت: در قالب این آموزش ها در مجموع به 520 هزار نفر معلم در سراسر کشور محتوای آموزش ایمنی در مدارس ارائه شده است.

ارائه 10 میلیون نفر ساعت آموزش مجازی مقابله با بحران

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، حیدر کلهری با ابراز خرسندی نسبت به اینکه در چند سال گذشته سیاست ها و برنامه ریزی ها در بخش آموزش و جلب مشارکت های مردمی در حوزه بحران بهبود یافته است، عنوان کرد: دلیل این امر نگاهی است که دوره فعلی مدیریت سازمان نسبت به اهمیت و جایگاه آموزش برای کاهش خسارت های مالی و جانی هنگام وقوع بحران دارد.

او با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد از آموزش های ارائه شده در سال های اخیر به صورت مجازی و الکترونیکی بوده است، اظهار کرد: برنامه آموزش الکترونیک در حوزه مدیریت بحران از سال 97 به صورت جدی آغاز و ظرف دو سال گذشته پیروز به ارائه 10 میلیون نفر ساعت آموزش در بخش ها و حوزه های مختلف بحران شدیم.

کلهری با بیان اینکه در قالب این آموزش ها 30 هزار نفر معلم در تهران در قالب دوره های 16 ساعته با همکاری وزارت آموزش و پرورش آموزش هایی تحت عنوان ایمنی در مدرسه را فرا گرفتند،گفت: همچنین این آموزش ها در مرحله ای مجزا به 520 هزار نفر از معلمان در سایر شهرهای کشور نیز ارائه شده است.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه تولید محتوا در دو بخش آموزش های آکادمیک جهت ارائه در کارگاه های آموزشی و نیز تولید موشن گرافی، انیمیشن و سایر تولیدات جذاب با هدف ارائه به عموم مردم انجام می شود، گفت: از جمله سرفصل های مشترک آموزشی در کارگاه ها شامل مدیریت بحران، شناخت مخاطرات و آمادگی در برابر آنها، اطفاء حریق، فوریت های پزشکی، حمایت های روانی در بحران و ... مواردی از این قبیل بوده است.

کلهری اظهار کرد: آموزش های مربوط به مقابله با کرونا ویروس تهیه و تدوین شده و در سامانه طرح ملی مدرسه آماده به نشانی amade.edus.ir بارگذاری شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1396

به "ارائه 10 میلیون نفر ساعت آموزش مجازی مقابله با بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه 10 میلیون نفر ساعت آموزش مجازی مقابله با بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید