آماده باش مدیریت بحران تهران به خاطر سیل احتمالی

به گزارش مینی نت، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران بر ضرورت آمادگی شهرداران و فرمانداران استان برای مقابله با وقوع بارش ها و آبگرفتگی های احتمالی تاکید نمود.

آماده باش مدیریت بحران تهران به خاطر سیل احتمالی

به گزارش ایسنا، حامد یزدی مهر عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان تهران اظهارکرد: طی برنامه ریزی ها و تمهیدات اندیشیده شده برای پیشگیری و کاهش خطر ناشی از پیش بینی وقوع رگبار باران، آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب در مسیل ها، به تمام فرمانداران و شهرداران استان تهران اعلام آمادگی انجام شده است.

یزدی مهر با بیان اینکه طبق گزارشات هواشناسی اثر مخاطره و فعالیت سامانه بارشی همرفتی در نیمه شمالی و ارتفاعات به ویژه ارتفاعات شمال شرقی استان تهران پیش بینی شده است گفت: در این خصوص آنالیز ها و ارزیابی های لازم به وسیله ستاد مدیریت بحران شهرستان ها انجام و دستورات لازم ابلاغ شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اینکه وقوع مخاطرات منجر به بحران می گردد، اضافه کرد: مدیریت بحران با استفاده از اصل پیشگیری و کاهش خطر مجموعه تدابیر و اقدامات را مورد شناسایی، شناخت و تحلیل قرار می دهد و به همین دلیل الزاماتی را مطرح می نماید که در مورد هشدار اخیر تمام موارد تحت رصد و آنالیز قرار گرفته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیریت بحران شهرستان ها در مورد مخاطراتی که پیش بینی می گردد نباید غافلگیر شوند، گفت: باید برترین خدمات به مردم ارائه گردد. اصل آمادگی در مدیریت بحران مجموعه تدابیر و اقداماتی است که ظرفیت جامعه و دستگاه های مسئول را برای پاسخ مؤثر به حوادث و سوانح افزایش می دهد به طوری که خسارات انسانی و مادی ناشی از آن به حداقل برسد.

یزدی مهر در مورد هشدارهای صادر شده نیز تاکیدکرد: از همه مردم می خواهیم از قرار گرفتن در کنار رودخانه ها خودداری نمایند و بعلاوه نسبت به وزش باد شدید هوشیار باشند تا خدایی ناکرده در این زمینه حادثه ای ناگوار به وقوع نپیوندد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2065

به "آماده باش مدیریت بحران تهران به خاطر سیل احتمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش مدیریت بحران تهران به خاطر سیل احتمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید