کاوشگ مریخ، 5 شنبه به فضا می رود

به گزارش مینی نت، اگر عملیات پرتاب در محدوده زمانی موجود عملی نشود، تیم های سازمان ناسا باید برای ماموریت بعدی دو سال صبر کنند تا سیارات بار دیگر روی یک خط مداری قرار گیرند.

کاوشگ مریخ، 5 شنبه به فضا می رود

اداره فضایی آمریکا، ناسا، اعلام نمود که برای ماموریت اعزام سفینه به مریخ در این هفته آماده است. ناسا آزمایشات (نهایی) خود را پیش از ضرب الاجل روز پنج شنبه به اتمام رسانده که به معنی آن است که همه چیز برای پرتاب به موقع کاوشگر آمریکا به مریخ مطابق برنامه پیش می رود.

بریدن استاین در توییتی نوشت: آزمایشات آمادگی پرتاب به إتمام رسیده و تیم (ناسا) آماده پرتاب پرسویرنس ناسا است! او همچنین پیوند مقاله ناسا را برای تماشای مرحله پرتاب از خانه ارائه داده است. پیش بینی های رسمی هم روشن کرده که پرتاب سفینه روز پنج شنبه طبق برنامه پیش خواهد رفت.

پیش بینی های رسمی در مورد احتمال این که هوای نامساعد سر راه پرتاب کاوشگر قرار گیرد 20 درصد برآورد شده است. نگرانی عمده در مورد ابر است که ممکن است از پرتاب سفینه در شرایطی امن جلوگیری کند.

قرار است پرتاب روز پنج شنبه ساعت 7:50 بامداد به وقت آمریکای شرقی انجام شود.

برخلاف ماموریت های پرتابی که اخیرا اجرا شده است از جمله نخستین ماموریت ماه گذشته پرتاب سفینه با سرنشین در سفینه اسپیس اکس، دست اندرکاران پرتاب پرسویرنس امکانات زمانی بیشتری برای مواجهه با شرایط پیش بینی نشده دارند. این سفینه دو ساعت یعنی تا ساعت 9:50 بامداد به وقت آمریکای شرقی برای پرتاب فرصت دارد.

قرار است این سفینه روز 30 ژوئیه از سکوی پرتاب فضایی کمپلکس 41 پایگاه هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب شود. پرسویرنس روی راکت اطلس پنج، سوار خواهد شد که عملیات آن توسط موسسه یونایتد لانچ اَلایِنس که پروژه همکاری میان کارخانه های لاک هِد مارتین و بوئینگ است، رهبری می شود.

این سفینه، کاوشگر پرسویرنس را که قرار است در فوریه سال 2021 روی زمین بنشیند، حمل خواهد کرد. ماموریت پرسویرنس کاوش برای یافتن احتمال شرایط زندگی در گذشته و نشانه های زندگی که ممکن است زمانی در کره قرمز وجود داشته است.

اگر عملیات پرتاب در محدوده زمانی موجود عملی نشود، تیم های سازمان ناسا باید برای ماموریت بعدی دو سال صبر کنند تا سیارات بار دیگر روی یک خط مداری قرار گیرند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1102

به "کاوشگ مریخ، 5 شنبه به فضا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوشگ مریخ، 5 شنبه به فضا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید