کاهش آمار حریق در منازل مسکونی اصفهان در امسال

به گزارش مینی نت، خبرنگاران: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از کاهش آمار حریق در منازل مسکونی نسبت به مدت مشابه سال گذشته اطلاع داد.

کاهش آمار حریق در منازل مسکونی اصفهان در امسال

جهت دریافت خدمات بازسازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از اصفهان و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان، بهزاد بزرگزاد اظهار کرد: در ابتدای امسال تا به امروز 246 مورد حریق در منازل مسکونی اتفاق افتاده که 23 نفر نجات یافته اند اما در مدت مشابه سال گذشته 261 مورد حریق در منازل مسکونی اتفاق افتاده که 15 نفر نجات یافته داشته است.

وی با بیان اینکه آمارها حاکی از کاهش آمار حریق در منازل مسکونی نسبت به سال گذشته دارد، اعلام کرد: آموزش نقش موثری در کاهش حوادث دارد بنابراین هرچه آموزش ها گسترده تر باشد، به طور حتم باعث ارتقای فرهنگ عمومی در شهر و کاهش حوادثی این چنین هستیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با تاکید بر این که با انجام تدابیر صورت گرفته در آئین نامه ایمنی ساختمان می توان جلوی خسارت های جانی و اقتصادی را در حریق ساختمان های مسکونی گرفت، توضیح داد: برای تامین سلامت و ایمنی ساکنان و جلوگیری از ایجاد خسارت های جانی حریق، باید تنورهای ساختمان، نازک کاری ها، دیوارها و اعضای باربر ساختمان، کف ها و درها بار حریق و مقدار احتراق پذیری بنا تحت کنترل و پیش بینی قرار داده گردد.

وی اعلام نمود: گنجاندن برنامه های کاهش آسیب پذیری ساختمان ها با اعمال سیاست های صحیح و اصولی در ساخت و ساز در طرح های توسعه شهری برای رسیدن به شهری ایمن ضرورت دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 831

به "کاهش آمار حریق در منازل مسکونی اصفهان در امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش آمار حریق در منازل مسکونی اصفهان در امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید