پشت پرده فیلم اقتباسی از کتاب خالق سریال True Detective چه خبر است

به گزارش مینی نت، آخرین تجربه کارگردانی ملانی لوران، بازیگر و کارگردان فرانسوی به نام گالوستون با بازی ال فانینگ و بن فاستر اقتباسی است از رمانی به همین نام نوشته نیک پیتزولاتو خالق سریال True Detective که سال 2010 منتشر شده است. نویسنده از روی رمان خودش برای فیلمنامه فیلم اقتباس نموده است اما سینماروها ممکن است در تیتراژ پایانی متوجه نکته عجیبی بشوند. در بخش فیلمنامه نام نیک پیتزولاتو نیامده است بلکه اعتبار نوشتن فیلمنامه به مردی به نام جیم همت داده شده. تایلر دیویدسن تهیه کننده گالوستون تایید می نماید که جیم همت فیلمنامه نویس واقعی نیست بلکه اسم مستعاری است که پیتزولاتو درخواست نموده به جای نامش بگذارند. او می گوید: عقیده شخصی من این است که احساس می کرد نسخه نهایی فیلمنامه بازتاب کار او به عنوان تنها فیلمنامه نویس این اثر نبوده است و نمایندگان او به ما توصیه کردند که از نام مستعار او در تیتراژ استفاده کنیم.

پشت پرده فیلم اقتباسی از کتاب خالق سریال True Detective چه خبر است

پیتزولاتو مشهور است به این که می خواهد کاملا قدرت پشت صحنه پروژه هایش را در دست داشته باشد. حتی گزارش شده بود که یکی از دلایلی که او با کری فوکوناگا در طول ساخت فصل اول کارآگاه واقعی دچار تعارض شد، همین بوده است. طبق گفته های دیویدسن، ملانی لوران وقتی قرارداد کارگردانی فیلم را امضا کرد ایده های زیادی برای آن داشت که همه آنها در محدوده فیلمنامه نوشته پیتزولاتو، نبودند. دیویدسن گفت: وقتی ملانی برای کارگردانی گالوستون به عوامل اضافه شد دیدگاه های قوی درباره فیلمی که می خواست بسازد داشت. و تیم فراوری هم کاملا از دیدگاه های او پشتیبانی کردند که شامل همکاری تعیین لوران در فیلمنامه هم می شد. احتمالا ملانی این شایستگی را داشت که نامش در تیتراژ به عنوان همکار فیلمنامه نویس بیاید.

نام لوران به عنوان فیلمنامه نویس در تیتراژ نیامده به این دلیل که طبق قانون اتحادیه فیلمنامه نویسان آمریکا اگر ذیل عنوان فیلمنامه نام فیلمنامه نویس به همراه یکی از عوامل فراوری فیلم مثل کارگردان بیاید این اتحادیه چنین تیتراژی را تایید نمی کند.

ملانی لوران گفته است که به صورت مستقیم مسئولیت تمام تغییرات زیاد فیلمنامه در طول فیلمبرداری بر عهده شخص اوست.

ملانی لوران هم درباره این اعتراضات گفته است: اگر تهیه کنندگان می خواستند که یک فیلم آمریکایی در حال و هوای کارآگاه واقعی بسازند فکر می کنم باید شخص دیگری را برای کارگردانی انتخاب می کردند. آنها دلیلی داشتند که یک کارگردان زن از اروپا را برگزیدند. شیوه کاری من دربرگیرنده احساسات غریزی است که دارم. شما یک صحنه را فیلمبرداری می کنید به خانه می روید و احساس می کنید که ضروری است فردا چیزهایی را تغییر دهید. این اضافه کردن لحظاتی از زندگی جاری در فیلمنامه است.

فیلم گالوستون داستان قاتلی است که بعد از گریز از محل جنایت به شهر زادگاهش گالوستون برمی شود. جایی که می خواهد انتقام بگیرد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 اسفند 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 79

به "پشت پرده فیلم اقتباسی از کتاب خالق سریال True Detective چه خبر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده فیلم اقتباسی از کتاب خالق سریال True Detective چه خبر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید