مخاطرات طبیعی سالانه 1000 میلیارد تومان به بخش کشاورزی آذربایجان غربی خسارت می زند

به گزارش مینی نت، خبرنگاران/آذربایجان غربی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از خسارت سالانه 1000 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان در مخاطرات طبیعی خبرداد.

مخاطرات طبیعی سالانه 1000 میلیارد تومان به بخش کشاورزی آذربایجان غربی خسارت می زند

برای سفری دلچسب با نرخ تورهای آذربایجان همراه شوید و از شهر زیبای باکو دیدن کنید و با فرهنگ مردم خونگرم آذربایجان آشنا شوید.

رسول جلیلی امروز 4 دی ماه در جلسه کارگروه مشترک خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی استان اظهار کرد: سالانه به طور میانگین در حدود 1000 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان به علت وقوع مخاطرات طبیعی اعم از سرمازدگی، سیل، تگرگ و طوفان خسارات وارد می گردد که رقم قابل توجهی است.

از تمدید مهلت عملیات بیمه گری محصولات زراعی و باغی دراستان تا سرانجام دی ماه امسال اطلاع داد و از کشاورزان درخواست کرد با توجه به کاهش30 درصدی بارندگی ها نسبت به درازمدت و احتمال وقوع خسارت سرمازدگی و شیوع آفات در مزارع و باغات، در اسرع وقت نسبت به بیمه محصولات خود در سال زراعی جاری اقدام نمایند.

رئیس جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: با افزایش آگاهی کشاورزان از مزایای بیمه به عنوان یک چتر حمایتی و ارتقای سطح بیمه محصولات کشاورزی ، خطر پذیری و ریسک شغل کشاورزی ،در زمان بروز حوادث غیر مترقبه کاهش و یا به حداقل می رسد.

جلیلی اظهار امیدواری کرد تا سرانجام مدت زمان مقرر عملیات بیمه گری، سطوح بیمه محصولات کشاورزی با مشارکت و افزایش آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی افزایش یابد.

وی از بهره برداران بخش کشاورزی استان درخواست کرد تا با مراجعه به دفاتر خدمات بیمه کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی با آگاهی از حق بیمه و شرایط تعهد بیمه گری، نسبت به پوشش بیمه ای محصول خود در مدت زمان مقرر در امسال اقدام نمایند.

جلیلی تاکید نمود : با توجه به کاهش بارندگی ها و احنمال افزایش خسارات سرمازدگی و شیوع افات نباتی در سال زراعی جاری باید از هم اکنون برنامه ریزی مدونی برای مقابله با وقوع مخاطرات طبیعی داشته باشیم و در کمیته های تخصصی موضوعات به صورت جداگانه آنالیز گردد.

در ادامه پرویز امجدی رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی استان نیز به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مورد ترویج فرهنگ بیمه کشاورزی و کاهش مخاطرات طبیعی در امسال در استان پرداخت وگفت: بیمه محصولات زراعی در امسال درسطح 78 هزارهکتار ، در حدود 31 درصد نسبت به برنامه ابلاغی و بیمه محصولات باغی در سطح 8 هزار و 850 هکتار در حدود 33 درصد نسبت به برنامه ابلاغی محقق شده است که احتیاج است با ترویج فرهنگ بیمه کشاورزی و افزایش اگاهی کشاورزان سطح بیمه بیش از پیش ارتقا و توسعه یابد.

وی اعلام کرد : بیمه دام و طیور و آبزیان به دلیل اعمال مشوق های حمایتی و پوشش فراگیر از فرایند مطلوب و قابل قبولی برخوردار است.

امجدی ادامه داد: فرایند اجرای یاری های دولتی در مورد استمهال وام های بانکی کشاورزان استان در قالب بندهای خ ماده 33 و بند ل تبصره 16 قانون برنامه ششم توسعه همچنان تداوم دارد و از سال 96 تا کنون معوقات بانکی بیش از 24 هزار پفراینده معین تکلیف شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 671

به "مخاطرات طبیعی سالانه 1000 میلیارد تومان به بخش کشاورزی آذربایجان غربی خسارت می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخاطرات طبیعی سالانه 1000 میلیارد تومان به بخش کشاورزی آذربایجان غربی خسارت می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید