ماهشهر قطب تولید پروپیلن از پروپان می شود

به گزارش مینی نت، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، پروپیلن را یکی از محصولات حیاتی صنعت پتروشیمی دانست و گفت: ماهشهر قطب تولید پروپیلن از پروپان می شود.

ماهشهر قطب تولید پروپیلن از پروپان می شود

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی صبح امروز (سه شنبه 16 دی ماه) ضمن بازدید از طرح های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر گفت: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، مرکز نخست توسعه صنعت پتروشیمی است، به طوری که یک سوم از مقادیر کل تولید و درآمد صنعت پتروشیمی به این منطقه اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 30 درصد از صنعت پتروشیمی در ماهشهر مستقر شده است، اضافه نمود: یکی از اهداف و برنامه های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این منطقه، اجرای طرح های صنایع پایین دستی پتروشیمی و توسعه آن در منطقه است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با تاکید بر اهمیت بازدیدهای میدانی از فرایند اجرای طرح های پتروشیمی، یکی از اهداف این بازدیدها را واکاوی مسائل و چالش های پیش روی مجریان طرح های پتروشیمی به ویژه طرح های جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی دانست و ادامه داد: چهار طرح انیدریدمالئیک پتروکیمیای ابن سینا، طرح های PDH سلمان فارسی و هیرسا پلیمر سهند و نیز پتروناد آسیا برای نخستین بار در کشور در دست اجرا هستند.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه یکی از برنامه های این شرکت در جهش سوم صنعت پتروشیمی تولید پروپیلن از راستا پروپان است، گفت: پروپیلن یکی از محصولات حیاتی صنعت پتروشیمی است که پروژه PDH سلمان فارسی آغازی برای افزایش تولید ظرفیت های این محصول گران و ارزشمند در این صنعت است.

هدف گذاری برای بهره برداری از پتروشیمی سلمان فارسی در 1401

وی با اشاره به اینکه پروژه پتروشیمی سلمان فارسی که نخستین طرح در زنجیره تولید پروپیلن از راستا پروپان در سبد جهش سوم صنعت پتروشیمی است، شرح داد: ابن طرح با دانش فنی خارجی در حال اجراست، امیدواریم در سال 1401 با ظرفیت تولید سالانه 450 هزار تولید پروپیلن به بهره برداری برسد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره پروژه شرکت پتروشیمی پتروکیمیای ابن سینا گفت: طرح انیدریدمالئیک این شرکت پتروشیمی که در سبد طرح های جهش دوم است که امیدواریم این طرح در بهار 1400 به بهره برداری برسد.

وی درباره اجرای طرح PDH پتروشیمی هیرسا پلیمر سهند، یادآور شد: این طرح پتروشیمی یکی دیگر از طرح های تولید پروپیلن از راستا پروپان و تکمیل زنجیره تا تولید پلی پروپیلن است که در حال حاضر با تامین شدن دانش فنی، پیش بینی می شود این طرح در سبد جهش سوم تا سال 1401 با ظرفیت تولید سالانه 150 هزار تن به بهره برداری برسد.

محمدی با اشاره به اجرای طرح های صنایع پایین دستی در منطقه ماهشهر، درباره طرح پتروناد آسیا گفت: این طرح یکی از جذابترین طرح های پتروشیمی در بخش صنایع پایین دستی است که در سال 1401 به بهره برداری می رسد و با بهره برداری از این طرح، صنعت پتروشیمی از واردات آمین های (MDEA) مورد نیاز صنعت بی نیاز خواهد شد.

معاون وزیر نفت پس از بازدیدهای میدانی از طرح های پتروشیمی، در نشست هایی که با حضور مدیران و مجریان این طرح ها برگزار شد، تاکید کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بحث های تامین خوراک، دسترسی به امکانات، یوتیلیتی ها و زیرساخت ها، رفع چالش ها و موانع پیش رو اجرای طرح های پتروشیمی تلاش و اهتمام ویژه ای دارد، ولی در مقابل انتظار داریم که طرح های پتروشیمی نیز نسبت به اجرای تعهدها و برنامه های خود متعهد باشند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1384

به "ماهشهر قطب تولید پروپیلن از پروپان می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهشهر قطب تولید پروپیلن از پروپان می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید