لوکیشن های سریال های ترکی که از بازیگران معروف ترند

به گزارش مینی نت، نفوذ سریال های ترکی در بسیاری از کشورهای جهان سبب شده است تا بسیاری از بینندگان این مجموعه ها برای بازدید از عمارت ها و کاخ های مجللی که زمانی محل روایت داستان های مورد علاقه شان بوده اند، به این کشور سفر نمایند.

لوکیشن های سریال های ترکی که از بازیگران معروف ترند

به گزارش خبرنگاران، الجزیره با انتشار گزارشی درباره لوکیشن های سریال های ترکی که اغلب خانه های مجللی هم هستند، اینگونه عنوان نموده است که از زمان شروع پخش سریال های ترکی در کشورهای عرب زبان ـ یعنی سال 2008 که سریال نور با بازی سونگول اودن وکیوانچ تاتلیتوگ پخش شد ـ آثار تاریخی ترکیه و عمارت های مجلل آن توجه مردم کشورهای عرب زبان را به خود جلب و بسیاری از آن ها را وادار به سفر به این کشور و بازدید از عمارت های زیبایش نموده است.

در ادامه الجزیره به معرفی چند نمونه از لوکیشن های معروف سریال های ترکیه پرداخته است که گاهی از خود بازیگران هم بیشتر معروف شده اند.

عمارت ایلین در سریال عشق سیاه

این عمارت در محله ببک شهر استانبول و در فاصله چند متری ساحل، بنا شده و نظر هر بیننده ای را جلب می نماید. قصه سریال عشق سیاه با بازی توبا بویوک اوستون و انگین اکیورک در این خانه روایت می گردد. این سریال برای نخستین بار در سال 2014 در ترکیه به نمایش درآمد.

صاحب این عمارت در ابتدا کمال گلمان، تاجر عظیم ترکی بوده که در ادامه نیمی از خانه را به نام همسر و نیم دیگر را به نام پسرشان زده است.

چند سال قبل همسر این تاجر برای طلاق به دادگاه مراجعه نموده و خواهان فروش عمارت شده است، اما با شکایت همسرش هنوز پیروز به انجام این کار نشده است. او تا به امروز عمارتش را به سازندگان چند سریال از جمله عشق سیاه اجاره داده است.

طبق گزارشی که یک نشریه ترکی در سپتامبر گذشته منتشر نموده قیمت این عمارت اکنون به 30 میلیون دلار می رسد.

گفته شده بانوی صاحب عمارت این خانه را به سازندگان سریال عشق سیاه به قیمت ماهیانه 230 هزار لیره معادل 100 هزار دلار آمریکا در سال 2014 اجاره داده است.

ویلای سریال عشق ممنوع

در شهر استانبول و نزدیکی منطقه گردشگری ببک محله ای به نام ساریر وجود دارد که همواره مورد توجه فیلم سازان ترکیه بوده است.

این محله آرام ترکیبی از زندگی مدرن و زندگی روستایی را در خود جای داده است.

ساخت سریال عشق ممنوع دو سال به طول انجامید و در سال 2008 به پخش رسید. در این سریال که در زمان پخش بسیار مورد توجه نهاده شد کیوانچ تاتلیتوگ در نقش مهند و برن سات در نقش سمر ایفای نقش نموده اند.

این قصر از سال 1938 متعلق به وهبی کوچ تاجر عظیم ترکی بود که اکنون از جهان رفته و به تنها پسرش رحمی کوچ رسیده است. در سال 2016 مجله آمریکایی فوربس او را در میان هزار شخص ثروتمند جهان قرار داده بود.

عمارت سریال نور

سریال ترکی نور با بازی سونگول اودن و کیوانچ تاتلیتوگ اولین مجموعه ای بود که مردم کشورهای عرب زبان را با ترکیه و سریال هایش آشنا کرد و سبب شد تا بسیاری از آنان عزم سفر به ترکیه نمایند.

در سال 2008 و پس از پخش این سریال در کشورهای عرب زبان، تعداد گردشگران عرب زبانی که به ترکیه رفتند به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرد.

عمارت ادیب افندی عمارتیاست که سریال نور در آن ساخته شده است. این عمارت در قسمت آسیایی استانبول و در منطقه اسکودار واقع شده است.

این قصر که 18 اتاق، دو سالن عظیم و اتاق نشیمنی به طول 270 متر دارد، در سال های 1835 تا 1855 به دست معمار معروف ترکی گارابت بالین میلادی ساخته شده است.

این قصر در ابتدا متعلق به تاجری در دوره سلطان عبدالحمید ثانی بوده و به مرور زمان مالکیتش به چندین خانواده مختلف رسیده است.

در سال 1900 این قصر به محمود عبود افندی و خانواده اش رسید که اصالتی سوری داشتند. آن ها تا سال 1981 در این عمارت زندگی کردند.

از سال 2007 این قصر به قیمت 50 میلیون دلار به فروش گذاشته شده اما تا کنون کسی آن را خریداری ننموده است. اکنون یک تاجر ترکیه ای این عمارت را اجاره نموده و تا زمانی که به فروش برود اجازه دارد در آن سکونت داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1246

به "لوکیشن های سریال های ترکی که از بازیگران معروف ترند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکیشن های سریال های ترکی که از بازیگران معروف ترند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید