قیمت مرغ کاهشی شد

به گزارش مینی نت، خبرنگاران : نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور از کاهش 400 تومانی نرخ خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران اطلاع داد و گفت: در یک هفته گذشته نرخ کنجاله سویا به 9000 تومان افزایش پیدا نموده که 6550 تومان گرانتر از نرخ مصوب دولتی است.

قیمت مرغ کاهشی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، حمید اسدالله نژاد با بیان اینکه در ماه های اخیر بازار مرغ نوسانات زیادی را تجربه نموده است، اظهار کرد: عامل مهم نوسانات قیمت مرغ و افزایش آن مربوط به بالا رفتن قیمت نهاده های دامی می گردد.

وی ادامه داد: به طور مثال در یک هفته اخیر قیمت هر کیلوگرم کنجاله سویا به 9000 تومان افزایش یافته که بسیار بیشتر از نرخ مصوب مشخص شده اصلی دولت است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور نرخ مصوب کنجاله سویا را 2450 تومان مطرح نمود.

اسدالله نژاد با تاکید بر اینکه در پی افزایش قیمت نهاده های دامی، کارخانه های خوراک دام نیز اقدام به افزایش قیمت نموده اند، اضافه کرد: کارخانه های خوراک دام فقط در دو سه روز گذشته نرخ دام آماده را 6 تا 7 درصد افزایش داده است.

به گفته وی با افزایش نرخ نهاده های دامی و دانه آماده و همچنین سایر هزینه های فراوری قیمت تمام شده هر کیلوگرم قیمت مرغ برای مرغداران افزایش قابل توجهی پیدا نموده است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور قیمت تمام شده فراوری هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران را با توجه به نرخ کنجاله سویای 9000 تومانی بیش از 14 هزار تومان مطرح نمود.

به گفته اسدالله نژاد امروز قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران با کاهش قیمت 400 تومانی به 12 هزار و 800 تا 13 هزار تومان رسیده که به معنی زیان فراوری است.

وی قیمت مرغ برای مصرف کننده با توجه به کاهش نرخ خرید از مرغداران را 19 هزار تومان مناسب دانست.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور یادآور شد: قیمت مرغ در بعضی از استان ها به بیش از 20 هزار تومان افزایش یافته است که با توجه به فرایند کاهشی قیمت خرید از مرغداران انتظار می رود قیمت این کالای اساسی از این بازار نیز کاهش یابد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1129

به "قیمت مرغ کاهشی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ کاهشی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید