فداکاری به روش علمی، پشت سنگرهای جنگ جهانی اول

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران به نقل از bookauthority کتاب یک شخصیت غالب نوشته سامانث سیبرمانین، زندگی نامه جی بی اس هالدن دانشمند بریتانیایی قزن نوزدهم و بیستم میلادی را روایت می کند.

فداکاری به روش علمی، پشت سنگرهای جنگ جهانی اول

هالدن زیست شناس و متخصص ژنتیک بی نظیر و برجسته بود که ابتکارات آن برای دانشمندان دیگری چون آلدوس هاکسلی الهام بخش بود.

هالدن زندگی عجیب و غریبی داشت. وی کسی بود که فداکاری به روش علمی برای نخستین بار به وی الهام شده بود. وی در سنگرهای جنگ جهانی اول نخستین مقاله علمی خود را نوشت و در همان موقعیت آزمایشات بیشماری داشت؛ از جمله استنشاق مقادیر خطرناک دی اکسید کربن و نوشیدن اسید هیدروکلریک.

وی به عنوان یک متخصص ژنتیک درک ما را از فرآیند تکامل متحول کرده است، اما هم دوره ای هایش او را همه چیز دان صدا می زدند. یکی از دانشجویانش او را به عنوان آخرین مردی می خواند که همه چیز را می داند و بسیار شناخته شده است.

او در روزنامه ها و مجلات به طور گسترده ای در مورد علم و سیاست نوشت و در تالارهای شهر و رادیو سخنرانی می کرد. همه اینها باعث شد تا در روزگاری مانند انیشتین در انگلیس معروف شود.

این کتاب شرح جامعی از زندگی این دانشمند است. هالدان معتقد بود، وظیفه دانشمندان است که به تفکر سیاسی بپردازند و او به دنبال این بود که نه فقط به خوانندگان خود بگوید که به چه چیزی باید فکر کنند، بلکه به آنها نشان دهد که چگونه باید فکر کنند.

نویسنده در کتابش به زیبایی زندگی هالدن را روایت کرده است و سؤالاتی را که این دانشمند در مورد نقطه اتصال علم ژنتیک با سیاست مطرح کرده است را بررسی می کند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1112

به "فداکاری به روش علمی، پشت سنگرهای جنگ جهانی اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فداکاری به روش علمی، پشت سنگرهای جنگ جهانی اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید