عمان: سلطان قابوس در سلامت است

به گزارش مینی نت، سلطنت عمان در بیانیه ای از صحت و سلامتی سلطان قابوس اطلاع داد و تأکید کرد که درمان بیماری او ادامه دارد.

عمان: سلطان قابوس در سلامت است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مینی نت، سلطنت عمان در پی انتشار اخباری درباره وخامت حال سلطان قابوس، بیانیه ای صادر و صحت و سلامتی او را بیان کرد.

در این بیانیه آمده است: الحمد لله شرایط جسمانی سلطان قابوس پایدار است و برنامه درمانی او ادامه دارد.

در این بیانیه سلطان قابوس از تمامی شهروندان عمانی که نگران شرایط جسمانی او هستند و برای سلامتی او دعا نموده اند، قدردانی کرد.

سلطان قابوس همچنین برای عمان و ملت وفادار این کشور پیشرفت بیشتر به منظور استمرار توسعه و دستیابی به اهداف مورد نظر از خداوند مسئلت کرد.

سلطان قابوس 79 ساله از سال 2014 تا کنون دست کم دو بار سفر درمانی به خارج انجام داده است.

در چند روز گذشته اخباری درباره وخامت حال سلطان قابوس در رسانه ها منتشر شد و در همین رابطه روزنامه انگلیسی گاردین نوشت که بحث های مفصلی در دیوان سلطنتی عمان درباره جانشین احتمالی سلطان قابوس در جریان است.

این روزنامه همچنین نوشت که قابوس هیچ فرزندی ندارد و آشکارا نیز جانشینی برای خود تعیین ننموده است اما به صورت محرمانه گزینه خود را در یک نامه مهر و موم شده برای شورای خاندان سلطنتی تعیین نموده است. خاندان آل سعید از اواسط قرن هجدهم، حکمرانی عمان را برعهده داشته اند.(جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 600

به "عمان: سلطان قابوس در سلامت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان: سلطان قابوس در سلامت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید