سعید حسنی پور: خِیر مدال طلای عسگری به همه کاراته ایران می رسد، کاراته می تواند غیرممکن ها را در المپیک ممکن کند

سعید حسنی پور، مربی تیم ملی کاراته گفت: کسب مدال طلای بهمن عسگری در وزن 75 کیلوگرم افتخار بزرگی برای کاراته ایران است که خِیر آن به همه کاراته می رسد.

سعید حسنی پور: خِیر مدال طلای عسگری به همه کاراته ایران می رسد، کاراته می تواند غیرممکن ها را در المپیک ممکن کند

سعید حسنی پور در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص عملکرد تیم ملی کاراته در مسابقات جهانی گفت: در بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی اسپانیا اتفاقات خوبی برای کاراته ایران رقم خورد که جا دارد این موفقیت را به جامعه کاراته و ورزش تبریک بگویم. با وجودی که کاراته مانند دیگر رشته های ورزشی های در اعزام به لیگ های جهانی با مشکلاتی روبرو بود اما توانستیم برای اولین بار به عنوان نایب قهرمانی جهان دست پیدا کردیم و در کومیته تیمی نیز برای سومین بار متوالی قهرمان جهان شدیم که یک رکورد برای کاراته ایران به حساب می آید.

وی در خصوص نگاه جهان به کاراته ایران بعد از افتخارآفرینی سالیان اخیر گفت: افتخارآفرینی ها ما باعث شده است تا بسیاری از کشورهای جهان خواستار برگزاری کمپ های تمرینی مشترک با تیم ایران باشند. البته ما نیز با وجود دستاوردهای اخیر نباید کار را تمام شده بدانیم و با توجه به تقویمی که تا المپیک 2020 توکیو در پیش داریم باید برای تک تک مسابقات برنامه صحیح داشته باشیم. قطعا افتخارات کاراته ایران وظیفه کادرفنی و فدراسیون را برای برنامه ریزی سنگین تر می نماید و باید حساب شده تر و با برنامه بهتر تا المپیک پیش برویم تا در این رویداد با توجه به توان کاراته ایران غیر ممکن ها را ممکن کنیم.

مربی تیم ملی کاراته توضیح داد: باید از تمام کسانی که برای تیم ملی زحمت کشدند تشکر کنم. این موفقیت حاصل زحمات مربیان بازیکن ساز، هیئت های استانی، مربیان شخصی بازیکنان، کادرفنی تیم ملی و همت بازیکنان است که یکدل و هماهنگ خواستند تا این افتخارآفرینی رقم بخورد. تیم ما در فینال کومیته تیمی با وجودی که 2 بر صفر عقب افتادیم اما شکست را قبول نکردیم و بازیکنان تا آخرین لحظه جنگیدند. در کومیته انفرادی نیز ما از 5 فرصت موفق به کسب 4 مدال شدیم که باید به همه بازیکنان خسته نباشید بگویم که به خاطر نام ایران و مردم تا آخرین لحظه جنگیدند.

سعید حسنی پور در خصوص کسب مدال طلای بهمن عسگری گفت: بهمن تورنمنت بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم. برای ما کسب مدال طلا در این وزن باعث افتخار بود. اگر به سکوی این وزن نگاه کنیم متوجه می شویم بازیکنانی مانند رافائل آقایف، کن نیشمورا و لوئجی بوسا با کوله باری از مدال در سکوی پایین تر از عسگری قرار گرفتند و مدال طلای این وزن برای ما رقم خورد. به بهمن گفتم که خیر مدال طلای او به کل کاراته ایران می رسد.

وی اعلام کرد: وزن 75 کیلوگرم وزن بسیار مهمی در کاراته است و قرار است چهار نفر برتر رنکینگ این وزن مستقیم به المپیک بروند. برای المپیک اوزان 60 و 67 کیلوگرم را با هم و اوزان 84- و 84+ کیلوگرم را نیز با هم ادغام خواهند کرد اما وزن 75 کیلوگرم به تنهایی در المپیک حضور خواهد داشت. قطعا با این شرایط مدال المپیک نیز دور از دسترس بهمن عسگری نیست.

مربی تیم ملی کاراته در خصوص غیبت مسئولان ورزش استان گیلان در مراسم تقدیر از او و سارا بهمنیار تنها ملی پوش مدال آور بانوان در مسابقات جهانی اسپانیا گفت: در این دوره نیز خوشبختانه استان گیلان در بخش بانوان سارا بهمنیار را داشت. او واقعا شایسته حضور در دیدار فینال بود اما با کسب مدال برنز مسابقات جهانی نیز برای گیلانی های افتخار بزرگی کسب کرد. بهمنیار یاد و خاطره مرحوم نامجو را زنده کرد. مرحوم نامجو اولین مدال المپیک را برای استان کسب کرد و بهمنیار نیز اولین مدال جهانی بانوان را برای استان کسب کرد. اما متاسفانه در بازگشت و در مراسم تقدیر مسئولان ورزش استان گیلان حضور نداشتند که نمی دانم علت آن چه چیزی بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سعید حسنی پور: خِیر مدال طلای عسگری به همه کاراته ایران می رسد، کاراته می تواند غیرممکن ها را در المپیک ممکن کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعید حسنی پور: خِیر مدال طلای عسگری به همه کاراته ایران می رسد، کاراته می تواند غیرممکن ها را در المپیک ممکن کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید