خبرنگاران 9 بیمارستان در اهواز به بیماران کرونایی خدمت رسانی می نمایند

به گزارش مینی نت، اهواز - خبرنگاران - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اکنون 9 بیمارستان اهواز همچنان به بیماران کرونایی خدمات رسانی می نمایند.

خبرنگاران 9 بیمارستان در اهواز به بیماران کرونایی خدمت رسانی می نمایند

دکتر فرهاد سلطانی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در 2 هفته اخیر شرایط بستری ها بهتر شده ولی همچنان بار مراجعه به مراکز درمانی بالا و قرمز است بنابراین همان توصیه های قبلی یعنی فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و پرهیز از تجمعات خانوادگی و تردد درون شهری را باید رعایت کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از تعداد بیمارستان های درگیر بستری بیماران کرونا در استان کاسته شده است گفت: در حال حاضر 9 بیمارستان به بیماران کرونایی خدمت رسانی می نمایند اما شدت فشار به مراکز درمانی کمتر شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه هم اکنون بیمارستان های امام خمینی(ره)، گلستان، سینا، شهید منفرد نیاکی، علامه کرمی، فاطمه الزهرا(س) و ابوذر اهواز در حال پذیرش بیماران کرونایی هستند گفت: همچنین تمام بخش های بیمارستان های امیرالمومنین(ع) و رازی اهواز به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل تجهیزاتی و کمبود تخت نداریم گفت: همچنین وزارت بهداشت به لحاظ تامین دستگاه اکسیژن ساز حمایت خوبی از استان انجام داده است.

سلطانی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، باعث کاهش بار مراجعان به بیمارستان ها می گردد گفت: با همکاری مردم می توانیم پیک سوم بیماری را کنترل کنیم.

وی گفت: اگر مردم از حضور در تجمع ها و دورهمی ها و ترددهای درون و برون شهری خودداری نمایند، زنجیره انتقال بیماری قطع خواهد شد.

در حال حاضر پنج شهرستان خوزستان در شرایط قرمز و 13 شهرستان نارنجی هستند.

هشت شهر اهواز، دزفول، شادگان، آبادان، هویزه، شوشتر، ماهشهر و کارون در تاریخ 24 بهمن ماه سال گذشته به حالت قرمز درآمدند و بعد از 50 روز از این شرایط خارج شدند.

ورود و خروج به شهرستان های قرمز و تردد خودرویی از ساعت 22 شب تا سه بامداد ممنوع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1523

به "خبرنگاران 9 بیمارستان در اهواز به بیماران کرونایی خدمت رسانی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 9 بیمارستان در اهواز به بیماران کرونایی خدمت رسانی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید