خبرنگاران پرسپولیس النصر و AFC را با هم شکست داد؛ صعود سرخپوشان به دومین فینال آسیا

به گزارش مینی نت، تهران- خبرنگاران- ملاقات پرسپولیس و النصر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در انتها 120دقیقه با تساوی همراه بود اما این سرخپوشان بودند که در نهایت با پیروزی در ضربات پنالتی راهی فینال لیگ قهرمانان شدند.

خبرنگاران پرسپولیس النصر و AFC را با هم شکست داد؛ صعود سرخپوشان به دومین فینال آسیا

برای سفر با تور مسافرتی پوکت قیمت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:30 در استادیوم جاسم بن حمد شهر دوحه با قضاوت محمد تقی الجعفری داور سنگاپوری به مصاف النصر عربستان رفت که این بازی در 90 دقیقه با تساوی همراه بود تا وقت های اضافه و یا ضربات پنالتی تعیین نماینده نخستین تیم فینالیست لیگ قهرمانان آسیا باشد.

سرخپوشان در شرایطی توانستند جواز حضور در ملاقات نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب را کسب نمایند که در مرحله گروهی با تیم های الدحیل قطر، التعاون عربستان و الشارجه امارات همگروه بودند و توانستند به عنوان تیم نخست از گروه خود صعود نمایند. شاگردان گل محمدی در مرحله حذفی هم با فزونی برابر تیم های السد قطر و پاختاکور ازبکستان به این مرحله رسید.

از طرفی النصر عربستان هم که در گروه چهارم با تیم های سپاهان، السد قطر و العین امارات همگوره بود، جواز حضور در مرحله حذفی را به عنوان تیم نخست به دست آورد. النصر در مرحله حذفی هم 2 هموطن خود یعنی التعاون و الاهلی را شکست داد تا به نیمه نهایی برسد.

این در حالی بود که در آستانه این مسابقه خبر محرومیت عیسی آل کثیر بهترین گلزن سرخپوشان در این رقابت ها، شوک بزرگی را به اردوی پرسپولیس وارد کرد. آل کثیر که در 3 مسابقه اخیر خود در لیگ قهرمانان 4 بار دروازه حریفان را باز نموده بود، به دلیل خوشحالی اش پس از گل اول برابر پاختاکور با محرومیت 6 ماهه از فعالیت های فوتبالی و جریمه سنگین از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا روبرو شد. با توجه به این موضوع یحیی گل محمدی مهدی عبدی جوان را جایگزین آل کثیر کرد.

سرخپوشان مانند مسابقات قبلی خود با ترکیب حامد لک، محمدحسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل زاده، سعید آقایی، سیامک نعمتی، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی به میدان رفتند.

برد جونز، سلطان الغنام(70 عسامه خلف)، عبدالله مادو، عبدالرزاق حمدالله، عبدالله الخیبری، مایکون، عبدالمجید الصلیهم، گونزالو مارتینز، عوض خمیس، عبدالفتاح عسیری و خالد الغنام (45 ایمن یحیی) هم بازیکنانی بودند که با نظر روی ویتاریا سرمربی پرتغالی در ترکیب اصلی النصر برابر پرسپولیس قرار گرفتند.

این مسابقه در دقایق ابتدایی کمی پایاپای دنبال شد. البته فشار حملات النصر بیشتر بود اما مدافعان پرسپولیس اجازه ندادند تا خطر جدی دروازه تیمشان را تهدید کند.

در دقیقه 20 در برخورد شجاع خلیل زاده و عبدالفتاح العسیری در محوطه جریمه پرسپولیس بازیکن تیم عربستانی معتقد بود تا خطای پنالتی روی او اتفاق افتاده است.

در دقیقه 25 روی حرکت یک تیمی، سرخپوشان به دروازه النصر نزدیک شدند که پاس در عرض سیامک نعمتی به مهدی عبدی رسید اما شوت این بازیکن در چارچوب نبود.

یک دقیقه بعد النصر از روی یک ضربه ایستگاهی صاحب موقعیت شد که ضربه حمدالله به بیرون رفت.

در دقیقه 30 بازی پرسپولیس باز هم روی نفوذ از جناحین صاحب موقعیت شد که ضربه مهدی عبدی روی پاس بشار رسن راهی به دروازه سرخپوشان نداشت.

در دقیقه 33 بازیکن النصر در شلوغی محوطه جریمه بشار رسن با خالد الغنام برخورد کرد که داور بازی برای حریف عربستانی پنالتی خاطرنشان کرد. عبدالرزاق حمدالله توانست با یک ضربه چیپ دروازه حامد لک را باز کند.

در دقیقه 40 پرسپولیس صاحب ضربه کرنر شد که توپ با اختلاف اندک از کنار دروازه برد جونز به بیرون رفت.

در دقیقه 42 روی سانتر دقیق بشار رسن مهدی عبدی جوان روی سر مایکون پیروز شد با ضربه سری زیبا دروازه النصر را باز کند تا بازی را به تساوی بکشاند.

شجاع خلیل زاده در این نیمه از داور کارت زرد دریافت کرد.

داور مسابقه 2 دقیقه وقت تلف شده برای نیمه اول در نظر گرفت.

در شروع نیمه دوم النصر پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ضربه سنگین حمدالله به تیر دروازه برخورد کرد. در برگشت بازیکنان النصر معتقد بودند که توپ به دست بازیکن پرسپولیس برخورد نموده VAR این ادعای عربستانی ها را رد کرد.

عمدالمجید الصلیهم هم در اوایل نیمه دوم از داور کارت زرد دریافت کرد.

در دقیقه 58 روی سانتر زیبای احمد نوراللهی پرسپولیس تا آستانه بازکردن دروازه النصر پیش رفت که ضربه قیچی زیبای بشار در آستانه ورورد به دروازه به مدافع حریف برخورد کرد.

در دقیقه 70 سلطان الغنام مدافع النصر به خاطر مصدومیت به بیرون رفت و جایش را به عسامه خلف داد.

در دقیقه 72 شوت سرکش حمدالله از کنار دروازه لک به بیرون رفت.

سه دقیقه بعد سانتر سرکش پیتی مارتینز از روی ضربه آزادی به سمت دروازه پرسپولیس ارسال شد که ضربه سر چکشی عبدالرزاق به گل تبدیل نشد.

چند دقیقه بعد عبدالله مادو به خاطر خطا روی عبدی با اخطار داور جریمه شد.

یک دقیقه سانتر تند و تیز سعید آقایی روی دروازه النصر ارسال شد اما ضربه قیچی کنعانی با گل همراه نبود.

در دقیقه 80 هم النصر بار دیگر روی یک ضد حمله به دروازه سرخپوشان نزدیک شد اما ضربه سر پیتی مارتینز با گل همراه نبود.

یک دقیقه بعد باز هم حمدالله صاحب موقعیت شد که شوت او با اختلاف اندک از کنار دروازه لک به بیرون رفت.

احسان پهلوان به خاطر خطا روی احمد یحیی با اخطار داور روبرو شد. وحید امیری دیگر بازیکنی بود که در دقایق خاتمهی با کارت زرد داور جریمه شد.

داور برای نیمه دوم 3 دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.

در ثانیه های خاتمهی هم پرسپولیس می توانست دروازه النصر را باز کند اما این اتفاق رخ نداد تا بازی در وقت های معمول با تساوی سرانجام بیابد. تیم ها بعد از مدت کوتاهی استراحت دو نیمه 15 دقیقه ای را در پیش دارند.

در ابتدای وقت های اضافه شوت فنی با پای چپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

یحیی گل محمدی در دقیقه 96 میلاد سرلک و آرمان رمضانی را جایگزین احمد نوراللهی و مهدی عبدی کرد. یک دقیقه بعد هم بشار رسن جایش را به مهدی شیری داد.

احسان پهلوان هم در دقیقه 104 کارت زرد دوم را از داور دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

در ثانیه های آخر نیمه نخست وقت های تلف شده شوت سنگین مهاجم النصر را حامد لک به زیبایی مهار کرد.

عبدالفتاح عسیری در دقیقه 97 جای خود را به عبدالرحمن الدوسری داد.

در دقیقه 115 سیامک نعمتی توانست روی حرکت زیبا وارد محوطه جریمه النصر گردد که شوت او پس از برخورد با پای مایکون به کرنر رفت. سرمربی پرتغالی النصر بارها به قضاوت داور بازی اعتراض کرد.

النصر هم در دقیقه 109 دو تعویض همزمان را انجام داد. عوض خمیس الفرج جایش را به فراس البریکانداد. عبدالرحمن العبید هم جایگزین عمدالمجید الصلیهم شد.

علی شجاعی هم برای پرسپولیس به جای سعید آقایی به زمین آمد.

داور برای وقت های دوم تلف شده هم 2 دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت. در دقیقه 120 النصر صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ضربه نیز راهی به دروازه پرسپولیس نداشت.

در 120 هم تقابل 2 تیم بی ثمر بود تا ضربات پنالتی تعیین نماینده تیم پیروزی این مسابقه باشد.

حسین کنعانی اولین ضربه پنالتی را برای پرسپولیس زد که ضربه این بازیکن به پایین دروازه جناح راست به گل تبدیل شد.

در مقابل عبدالله مادو هم اولین ضربه النصر را گل کرد.

دومین ضربه پنالتی دو تیم هم توسط سیامک نعمتی و پیتی مارتینز به گل تبدیل شد.

سومین پنالتی دو تیم را هم میلاد سرلک و عبدالله رحمان عبید گل کردند.

شجاع خلیل زاده هم چهارمین پنالتی پرسپولیس را گل کرد اما حامد لک پنالتی مایکون را مهار کرد تا پرسپولیس پیش بیافتد.

علی شجاعی نیز در خاتمه زننده پنجمین پنالتی پرسپولیس بود تا سرخپوشان بدین ترتیب راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1193

به "خبرنگاران پرسپولیس النصر و AFC را با هم شکست داد؛ صعود سرخپوشان به دومین فینال آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرسپولیس النصر و AFC را با هم شکست داد؛ صعود سرخپوشان به دومین فینال آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید