جام جهانی والیبال، خاتمه تلخ ایران با شکست مقابل لهستان

به گزارش مینی نت، تیم ملی والیبال ایران در دیدار آخر خود در جام جهانی 2019 برابر لهستان تن به شکست داد.

جام جهانی والیبال، خاتمه تلخ ایران با شکست مقابل لهستان

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام دنیای 2019 در حالی از ساعت 7 صبح امروز به مصاف لهستان رفت که با توجه به سابقه رویارویی و حساسیت هایی که دو تیم نسبت به یکدیگر داشتند، می توان آن را یک بازی خارج از جدول نامید. تیم ملی ایران در این دیدار با نتیجه 3 بر صفر بازنده شد تا بدین ترتیب جام دنیای را با شکست به خاتمه برساند.

دو تیم سابقه درگیری لفظی و فیزیکی با یکدیگر را داشتند و توهین ها و الفاظ رکیکی که میهاو کوبیاک کاپیتان تیم ملی لهستان در خصوص مردم ایران به کار برده بود نیز حساسیت این بازی را بیشتر کرد. او حتی در چارچوب مسابقات باشگاهی در فینال قهرمانی باشگاه های آسیا با پوریا فیاضی درگیر شده بود و بعدها گفته بود که ملتی به نام ایران را اصلاً نمی شناسد!

تیم ایران در بازی آخر خود در جام دنیای باز هم با ترکیبی جدید شامل جواد کریمی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی پور، علی شفیعی، مسعود غلامی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) به میدان آمد. تیم لهستان با توجه به پیروزی آمریکا مقابل مصر (نخستین بازی امروز) برای تثبیت عنوان نایب قهرمانی خود، احتیاج به پیروزی 3امتیازی مقابل ایران داشت.

لهستان بازی را با اسپک های خوب خود شروع کرد ولی با دفاع روی تور بازیکنان ایران روبرو شد. این تیم، ست نخست را بدون اشتباه و با تکیه بر حملات ویلفردو لئون و کوبیاک پیش برد و در نهایت 25 بر 18 برنده شد.

ایران تا خاتمه ست اول، 14 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و صفر امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل لهستان نیز 17 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و 5 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. تا خاتمه این ست، پوریا یلی 6 و امیرحسین اسفندیار 5 امتیاز برای ایران کسب کردند.

ست دوم نیز با فزونی مدافع عنوان قهرمانی دنیا و کسب 6 امتیاز توسط تیم این شروع شد. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ایران از نخستین وقت استراحت فنی خود در همان ابتدای ست استفاده کرد. کسب امتیازات متوالی توسط بازیکنان ایران در ادامه بازی و ثبت امتیاز 10 بر 9 برای ایران، سرمربی بلژیکی لهستان را مجبور کرد که تقاضای وقت استراحت کند. اشتباهات بازیکنان ایران در ادامه ست دوم بیشتر شد و این در حالی بود که لهستانی ها خیلی حساب شده و با حداقل اشتباه ممکن بازی می کردند. حریف اروپایی در ست دوم هم 25 بر 18 برنده شد.

تیم ملی والیبال ایران تا خاتمه ست دوم، 28 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف و لهستان 32 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

لهستان در حالی در ست سوم به امتیاز 16 رسید که ایران تنها 8 امتیاز کسب نموده بود. توپگیری، دفاع روی تور و بازی کم اشتباه، یک پیروزی آسان را برای لهستان مقابل ایران رقم زد و عنوان نایب قهرمانی این تیم را نیز در جام دنیای 2019 تضمین کرد. تیم لهستان در ست سوم نیز 25 بر 16 برنده شد. عملکرد ایران در بازی آخر مؤید این نکته بود که از نظر فنی و انگیزشی با سطح اول والیبال دنیا، فاصله دارد.

تیم ملی والیبال ایران تا خاتمه بازی، 40 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و در مقابل لهستان نیز 46 امتیاز از اسپک، 10 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کرد. تا خاتمه این ست، پوریا یلی 14 و امیرحسین اسفندیار 12 امتیاز برای ایران کسب کردند.

صندلی نهایی ایران در جام دنیای 2019 بستگی به نتیجه دیدار تیم های روسیه و کانادا با حریفان خود خواهد داشت.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 475

به "جام جهانی والیبال، خاتمه تلخ ایران با شکست مقابل لهستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی والیبال، خاتمه تلخ ایران با شکست مقابل لهستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید