برترین راه آرام کردن نوزاد

به گزارش مینی نت، می توان با بعضی اقدامات ساده به آرامش و تسکین نوزادی که گریه می نماید، یاری کرد.

برترین راه آرام کردن نوزاد

اگر نوزاد تازه متولد شده ای در خانه داشته باشید، ممکن است گریه های بی امان او شما را کلافه نموده باشد. نحوه تعامل با نوزادی که تنها ابزارش برای ارتباط با محیط گریه است بسیار سخت به نظر می رسد. با این حال، همیشه راه حل های ساده و در عین حال موثری برای آرام کردن نوزاد وجود دارد.

1- نوزاد را قنداق کنید:

گرچه قنداق کردن نوزاد همچون قرار دادن او در یک جلیقه تنگ است، اما در حقیقت با این کار نوزاد را در حالت بازگشت به تنظیمات کارخانه (رحم) قرار می دهید. طوری نوزاد را قنداق کنید که نتواند دستان و پا های خود را آزادانه حرکت دهد. با این حال، بخش گردن و سر نوزاد را شل تر ببندید تا بتواند به راحتی تنفس کند. قنداق کردن را تا زمانی که نوزاد به مرحله چهار دست و پا راه رفتن برسد می توانید ادامه دهید.

2- طریقه گرفتن بچه را تغییر دهید:

والدین به اشتباه زمانی که کودک در حال گریه کردن است او را به حالت عمودی و سربالا در آغوش می گیرند. بهتر است کودک را به صورت افقی بر روی دستان خود بخوابانید به طوری که شکم و سر نوزاد بر روی ساعد شما قرار بگیرد. قرار گرفتن شکم نوزاد بر روی ساعد باعث خارج شدن گاز های نامطبوع ناشی از هضم شیر مادر در دستگاه گوارش کودک شده و به آرامش بیشتر نوزاد یاری می نماید.

3- ایجاد صدای آرام در گوش نوزاد:

والدین می توانند با ایجاد صدای آرام در گوش نوزاد محیط رحم را برای او تداعی نمایند. نوزاد زمانی که در رحم زندگی می کرد صدا های مختلفی را شنیده بود. نجوا کردن آرام در گوش نوزاد به تسکین گریه او یاری می نماید.

4- پستانک:

نوزادان غریزه بسیار قوی در مکیدن دارند؛ بنابراین استفاده از یک پستانک می تواند کودک شیطان شما را به آرامش برساند.

5- ششششش:

ایجاد آوای شششش در گوش کودک می تواند به آرام شدن او یاری کند. از گفتن این آوا خجالت نکشید و در هر زمانی که کودک بی تابی کرد با گفتن شششش او را آرام سازید.

6- ماساژ نوزاد:

بسیاری از نوزادان عاشق تماس پوستی هستند. مطالعات نشان داده اند ماساژ کودک باعث کاهش گریه او و نیز بهبود کیفیت خوابش می گردد. نوزاد را عریان کنید و به آرامی پاها، بازوها، کمر، قفسه سینه و صورت وی را ماساژ دهید. بهتر است پیش از استفاده از هر روغنی جهت ماساژ کودک، این موضوع را با پزشک اطفال در میان بگذارید.

باشگاه خبرنگاران به نقل از وب ام دی

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2081

به "برترین راه آرام کردن نوزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین راه آرام کردن نوزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید