برگزاری همه پرسی برای پذیرش پناهندگان در مجارستان یک بازی خطرناک است

به گزارش مینی نت، رئیس مجلس اروپا انتقاد شدیدی به برگزاری همه پرسی درباره سیاست پناهندگان اتحادیه اروپا در مجارستان وارد نموده و این کشور را تهدید به عواقب مالی در صورت نه گفتن به این سیاست ها کرد.

برگزاری همه پرسی برای پذیرش پناهندگان در مجارستان یک بازی خطرناک است

با ما سفر کنید و با تور مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مینی نت به نقل از نشریه دی سایت آلمان، مارتین شولتز، رئیس مجلس اروپا انتقاد شدیدی به برگزاری همه پرسی درباره سیاست پناهندگان اتحادیه اروپا که امروز (یکشنبه) در کشور مجارستان برگزار می گردد وارد نموده و در این باره گفت: مجارستان باید بر اساس طرح توزیع اجباری پناهندگان در اروپا حدود 1300 پناهنده را بپذیرد. برگزاری یک همه پرسی در این باره یک بازی خطرناک است.

شولتز در ادامه گفت: ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در نتیجه اصول اتحادیه اروپا را نادیده می گیرد. وی اعتبار قوانین اروپایی را که مجارستان خود درگیر آن است را به چالش می کشد.

رئیس مجلس اروپا مجارستان را تهدید به عواقب اقتصادی در صورت نه گفتن مجاری ها به سیاست پناهندگان اتحادیه اروپا در این همه پرسی نموده و گفت: کسانی که در بحران پناهندگان عدم همبستگی از خود نشان می دهند باید از نظر اقتصادی عواقب آن را احساس نمایند.

وی البته پیشنهاد چندی پیش وزیر امور خارجه لوکزامبورگ مبنی بر خارج کردن مجارستان از اتحادیه اروپا را اقدامی غیر مفید دانسته و آن را رد کرد.

حدود 8.3 میلیون واجد شرایط رای دادن در مجارستان باید امروز (یکشنبه) به پای صندوق های رای رفته و به این سوال پاسخ دهند که آیا آن ها پذیرش اجباری شهروندان غیر مجارستانی در کشورشان بر مبنای تصمیمات اتحادیه اروپا را می خواهند.

دولت مجارستان از اجرای تصمیم اتحادیه اروپا برای تقسیم اجباری پناهندگان در سراسر این اتحادیه اجتناب نموده است. تا به حال مجارستان هیچ پناهنده ای را بر اساس مکانیسم تقسیم اجباری اروپایی نپذیرفته است.

دولت مجارستان ماه هاست که برای گفتن نه در همه پرسی در این کشور تبلیغ نموده و در این باره هشدار می دهد که با پناهندگان تروریست ها نیز می توانند به این کشور بیایند.

سازمان های حقوق بشری این انتقاد را به دولت مجارستان وارد می نمایند که با این تبلیغات خود به صورت هدفمند ترس و نگرانی ها را در بین مرد تشدید می نماید. تمام نظر سنجی ها انتظار نه بیشتر مجارستانی ها به سیاست پناهندگان اتحادیه اروپا را دارند.

البته مشارکت در این همه پرسی باید حداقل 50 درصد باشد تا این همه پرسی اعتبار داشته باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 771

به "برگزاری همه پرسی برای پذیرش پناهندگان در مجارستان یک بازی خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همه پرسی برای پذیرش پناهندگان در مجارستان یک بازی خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید