اینستاگرام به علت پاک کردن استوری های کاربران مجبور به عذرخواهی شد

به گزارش مینی نت، آدام موسری رئیس اینستاگرام به علت پاک کردن عمدی استوری های کاربران با هدف افزایش آگاهی عمومی در خصوص مفقود شدن زنان و دختران بومی در آمریکا مجبور به عذرخواهی شد.

اینستاگرام به علت پاک کردن استوری های کاربران مجبور به عذرخواهی شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از ورج، وی علت پاک شدن استوری های یادشده را وجود یک آسیب پذیری در اینستاگرام دانست و اضافه کرد این آسیب پذیری باعث پاک شدن استوری ها می شد.

بسیاری از کاربران اینستاگرام به همین علت به این شرکت اعتراض نموده و در شبکه های اجتماعی اعتراض های خود را مطرح می کردند. این مشکل علاوه بر استوری ها، پیغام های آرشیوی کاربران با این موضوع را در سراسر دنیا پاک می کرد.

بعضی کاربران اینستاگرام علت این رویکرد را نگاه تبعیض آمیز این شبکه اجتماعی خطاب به بومیان آمریکا دانسته بودند. اما اینستاگرام مدعی است ماجرا تنها ناشی از یک اشکال فنی بوده است. مشکل یادشده میلیون ها نفر از کاربران را در سراسر دنیا دچار مشکل کرد.

خشونت های گسترده علیه زنان و دختران بومی با اصالت سرخپوستی در آمریکا یک مشکل جدی است که در سال های اخیر پیکارهایی در شبکه های اجتماعی برای مقابله با این فرایند شروع شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1592

به "اینستاگرام به علت پاک کردن استوری های کاربران مجبور به عذرخواهی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستاگرام به علت پاک کردن استوری های کاربران مجبور به عذرخواهی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید