اعتراضات آمریکا به جشنواره کن کشیده شد

به گزارش مینی نت، استیو مک کویین کارگردان سیاه پوست برنده اسکار گفت دو فیلمش را که شب پیش از سوی جشنواره فیلم کن 2020 پذیرفته شدند، به جورج فلوید سیاهپوستی که به دست پلیس آمریکا کشته شد تقدیم می کند.

اعتراضات آمریکا به جشنواره کن کشیده شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، استیو مک کویین کارگردان بریتانیایی مدتی است که روی سریال تلویزیونی تبر کوچک کار می کند. این پروژه که سال 2019 کلید خورد با دو فیلم شروع شد که هر دو شب پیش به عنوان فیلم های حاضر در جشنواره کن 2020 انتخاب شدند.

این دو فیلم شامل منگراو در 2 ساعت و 4 دقیقه و لاورز راک در یک ساعت و هشت دقیقه هستند که هر یک اپیزودی از تبر کوچک محسوب می شوند. سه فیلم دیگر شامل آلکس ویتل، آموزش و سرخ، سفید و ابی هستند.

به گفته بی بی سی این پنج فیلم داستانی شخصی درباره جامعه رنگین پوستان هند غربی یا کاراییبی را در لندن از اواخر دهه 1960 تا نیمه 1980 روایت می کند. این عنوان از یک ضرب المثل آفریقایی گرفته شده که در سراسر کاراییب طنین انداز شده و آن این است که: اگر درخت بزرگی هستی، هر یک از ما تبری کوچک هستیم. این عبارت در شعری مردمی که توسط باب مارلی ساخته شد راه یافت و در آلبوم سال 1973 وی منتشر شد.

تبر کوچک اولین تلاش کارگردانی مک کویین پس از فیلم بیوه ها است و نخستین بازگشت وی به جشنواره کن پس از سال 2008 که با فیلم گرسنگی به این رویداد راه یافته بود و جایزه دوربین طلا را تصاحب کرده بود.

مک کوئین درباره این تصمیمش گفت: من این فیلم ها را به جورج فلوید و همه افراد سیاه پوست دیگری که کشته شده اند- حال چه دیده شده و یا نشده اند - در آمریکا، انگلیس و یا هر جای دیگری در جهان، تقدیم می کنم. اگر شما درختی بزرگ هستید، ما تبر کوچک هستیم. زندگی سیاهان مهم است.

فیلم لاورز راک داستانی درباره یک جوان عاشق راک در اوایل دهه 1980- است که با بازی بازیگر تازه کار عمره -جی سنت آوبین در برابر مایکل وارد بازیگر برنده جایزه بفتا ساخته شده است.

منگراو داستانی واقعی از گروه فعالان سیاهپوست بریتانیایی که با نام منگراو 9 شناخته می شدند و محاکمه ای است که سال 1970 در اولد بیلی رخ داد. لتیتا رایت از فیلم پلنگ سیاه و شان پارکرز از بازیگران این فیلم هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1007

به "اعتراضات آمریکا به جشنواره کن کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات آمریکا به جشنواره کن کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید