اجرای طرح سفرهای هوشمند در کشور

به گزارش مینی نت، معاون گردشگری کشور از برنامه ریزی و اجرای طرح سفرهای هوشمند در ایام شیوع بیماری کرونا در کشور اطلاع داد.

اجرای طرح سفرهای هوشمند در کشور

از سفر با تور پاییز پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کاهش چشم گیر سفر در کشور، در حال برنامه ریزی برای نجات صنعت گردشگری از آسیب های ناشی از شیوع این بیماری هستیم.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری از اسفندماه سال گذشته تا کنون فعالان گردشگری کشور در حوزه های مختلف اعم از اقامتی، سیاحتی و تفریحی به دلیل کاهش چشم گیر تقاضای سفر در کشور دچار آسیب های فراوانی شده اند، بنابراین معاونت گردشگری در کنار کوشش برای جبران بخشی از خسارت های وارده به این افراد در کوشش برای برنامه ریزی به منظور اجرای طرح های زیربنایی است تا بتوان از صنعت گردشگری کشور در ایام شیوع بیماری کرونا و حتی در ایام پساکرونا حمایت کرد.

معاون گردشگری کشور در ادامه گفت: طرح سفر هوشمند یکی از جدیدترین طرح های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در راستای حمایت از فعالان گردشگری است، بر این اساس و به منظور ادامه سفر هموطنان در ایام شیوع بیماری کرونا، این طرح که از ابتدای مقوله سفر شروع و تا مقصد سفر ادامه دارد که شامل اجرای تورهای گردشگری هوشمند همراه با اجرای تمامی دستورالعمل های بهداشتی در واحدهای حمل ونقل عمومی، واحدهای اقامتی، رستوران ها، مراکز پذیرایی و اماکن تاریخی، تفریحی و گردشگری است.

تیموری در انتها گفت: با تدوین این طرح، مصوبات اجرای آن نیز از ستاد مبارزه با بیماری کرونا و وزارت بهداشت اخذ و دستورالعمل های اجرای آن به زودی ابلاغ می گردد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1195

به "اجرای طرح سفرهای هوشمند در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح سفرهای هوشمند در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید