آنفولانزای مرغی چیست و علایم آن کدام است؟

به گزارش مینی نت، در موارد نادری، انسان در صورت قرار دریافت در معرض این ویروس هنگام تماس با پرندگان بیمار، ممکن است بدان مبتلا گردد و کسانی که در صنعت گوشت مرغ فعال هستند، از همه بیشتر در معرض خطر ابتلا قرار دارند.

آنفولانزای مرغی چیست و علایم آن کدام است؟

بیشتر انواع این ویروس انسان را مبتلا نمی نمایند

طی 10 روز گذشته مواردی از شیوع آنفولانزای پرندگان در سراسر بریتانیا اتفاق افتاده است و بعد از شناسایی آخرین مورد ابتلا در منطقه هرفورد شایر، مناطق ممنوعه در سراسر انگلستان، ولز و اسکاتلند ایجاد شدهاند. دو مورد دیگر در گلاسسترشایر، دورست و دیون در روز چهارشنبه، و در چشایر در 2 نوامبر گزارش شدند.

اداره محیط زیست، مواد غذایی و امور روستایی، امروز تایید کرد که تحقیقاتی را درباره شیوع این بیماری شروع نموده است.

چندین مورد از شیوع آنفولانزای پرندگان در سراسر اروپا گزارش شده است و مقامات هلندی پس از آن که ابتلا به این بیماری در میان مرغ ها افزایش یافت، دستور کشتار 48 هزار مرغ را صادر کردند.

علائم آنفولانزای مرغی را بشناسید

اما این بیماری که در مزارع سراسر قاره اروپا پیدا می گردد، چیست و نشانه های آن کدام است؟

آنفولانزای پرندگان که با نام آنفولانزای مرغی نیز شناخته می گردد، نام چند ویروس مختلف است که باعث بیماری پرندگان می شوند. بیشتر انواع این ویروس انسان را مبتلا نمی نمایند. تا کنون هیچ موردی از ابتلای انسان به آنفولانزای پرندگان در بریتانیا گزارش نشده است.

در موارد نادری، انسان در صورت قرار دریافت در معرض این ویروس هنگام تماس با پرندگان بیمار، ممکن است بدان مبتلا گردد و کسانی که در صنعت گوشت مرغ فعال هستند، از همه بیشتر در معرض خطر ابتلا قرار دارند.

اگر به این بیماری مبتلا شوید، علایم آن تب بالا، احساس بیماری، شکم درد، درد در ماهیچه ها، و سرفه خواهد بود. به گفته سازمان جهانی بهداشت، اولین مورد شیوع این ویروس در میان انسان ها در سال 1997 در هنگ کنگ رخ داد.

پسری 3 ساله در اثر توقف سیستم تنفسی اش در بیمارستان هنگ کنگ درگذشت و ماه ها بعد، دلیل مرگ او رسما ابتلا به آنفولانزای پرندگان اچ5ان1 عنوان شد. شیوع آن بیماری در ارتباط با خرید و فروش گوشت آلوده مرغ رخ داد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1281

به "آنفولانزای مرغی چیست و علایم آن کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنفولانزای مرغی چیست و علایم آن کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید