آخرین شرایط قیمت بلیت قطار اعلام شد

به گزارش مینی نت، تهران (پانا) - معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از عرضه بلیت قطار با نرخ خردادماه سال گذشته اطلاع داد و بیان کرد که تغییر قیمت بلیت قطار تنها با مصوبه شورای عالی هماهنگی ترابری امکان پذیر است.

آخرین شرایط قیمت بلیت قطار اعلام شد

به گزارش ایسنا، میرحسن موسوی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با توجه به اینکه پروتکل های مربوط به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سفرهای ریلی تعدیل شده و به 80 درصد ظرفیت موجود رسیده است، آیا قیمت بلیت قطار تغییری خواهد نمود یا خیر؟ اظهار کرد: قیمت بلیت قطارهای مسافری با رعایت پروتکل فاصله گذاری 80 درصدی و بر اساس صورتجلسه شماره 215 مورخ 10 دی ماه سال گذشته شورایعالی هماهنگی ترابری کشور ارائه می گردد.

وی بعلاوه درباره اینکه آیا برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت قطار یا کاهش آن وجود ندارد؟ اضافه کرد: ساز و کار افزایش قیمت در قوانین و مقررات تعیین شده است و هرگونه تقاضای افزایش قیمت از سوی شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری با رعایت قوانین و مقررات مربوطه میسر خواهد بود و قیمت فعلی بلیت قطار نیز طبق مصوبه 13 خرداد ماه سال گذشته شورایعالی هماهنگی ترابری کشور است.

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: شرکت های حمل و نقل ریلی بلیت قطار را در مسیرهای داخلی با همان قیمت مصوب سال گذشته و بر همان پایه و اساس عرضه می نمایند.

در خرداد ماه سال جاری نیز شرکت های حمل ونقل ریلی پیشنهاد افزایش قیمت بلیت قطار را دادند که با آن موافقت نشد. محمد رجبی - رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته- از پیشنهاد افزایش 60 درصدی قیمت بلیت قطار اطلاع داد و گفت: تا کنون خبری از تصمیم گیری و موافقت با این پیشنهاد در شورای عالی ترابری نشده است.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه شرایط پذیرش مسافر و سفرهای ریلی نسبت به سال گذشته و به ویژه نسبت به همین بازه زمانی در سال 1399 بهتر شده و رونق گرفته است اما شرکت های ریلی توان پرداخت حقوق پرسنل خودشان را هم ندارند و عوامل بسیاری مانند انرژی، حقوق و دستمزد، تامین تجهیزات و... چند برابر شده است، هزینه تمام شده شرکت های ریلی 240 درصد افزایش یافته اما مردم کشش این اندازه افزایش قیمت را ندارند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1922

به "آخرین شرایط قیمت بلیت قطار اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط قیمت بلیت قطار اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید