400 قلم دارو از پوشش بیمه خارج شد؟ ، شرایط بیمه ویتامین ها و مکمل های دارویی ، داروهای بیماران سرطانی و بدون نسخه ها بیمه اند؟

به گزارش مینی نت، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی به اظهارات درباره خروج 400 قلم داروی مورد احتیاج بازنشستگان از شمول بیمه های پایه شرح داد.

400 قلم دارو از پوشش بیمه خارج شد؟ ، شرایط بیمه ویتامین ها و مکمل های دارویی ، داروهای بیماران سرطانی و بدون نسخه ها بیمه اند؟

به گزارش خبرنگاران، شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با رد اظهارات اخیر رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مبنی بر خروج 400 قلم دارو از جمله ویتامین ها و مسکن ها از پوشش بیمه ای در امسال اظهار کرد: هیچ دارویی از تعهد بیمه ها خارج نشده است.

وی اضافه نمود: سازمان تامین اجتماعی و سایر بیمه ها ذیل دبیرخانه شورای عالی بیمه فعالیت می نمایند و هر آنچه این دبیرخانه تصویب کند، همه بیمه ها آن را به طور یکسان اجرا می نمایند و هیچ تفاوتی در پوشش بیمه ها نیست. براین اساس هیچ دارویی را دبیرخانه شورای عالی بیمه از تعهد خود خارج نکرده و سازمان نیز این کار را انجام نداده است.

پوشش بیمه ای داروهای صعب العلاج

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی توضیح داد: بعضی از داروها که به لحاظ درمانی هم مهم هستند و ممکن است در درمان سرطان هم مورد استفاده قرار گیرند، تحت پوشش بیمه نیستند، اما به وسیله طرح دارویار بخشی از هزینه های آنها پوشش داده می گردد. خوشبختانه اخیرا با تشکیل صندوق بیماری های صعب العلاج نیز بعضی داروها و خدمات که تحت پوشش بیمه ها نبودند به وسیله این صندوق پوشش داده می شوند.

شرط پوشش بیمه ای داروهای بدون نسخه

بعضی داروها نیز OTC (داروهای بدون احتیاج به نسخه) هستند و سالهاست برای بیماران بستری و بچه ها، تحت پوشش بیمه قرار دارند. بعضی در نظام سلامت عقیده دارند همه داروها از جمله OTC تحت پوشش بیمه ها قرار گیرد که تحقق این مهم بستگی به وجود منابع مالی و تصمیم و موافقت شورای عالی بیمه است.

ویتامین ها و مکمل های دارویی بیمه اند؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا ویتامین ها و مسکن ها تحت پوشش بیمه های سازمان تامین اجتماعی هستند یا خیر، اظهار کرد: بعضی ویتامین ها مثل ویتامین ب و ویتامین ث تحت پوشش نبوده و بعضی هم مثل ویتامین دی و ویتامین آ و مواد مینرال مثل آهن و کلسیم دی و… تحت پوشش هستند. بعلاوه برای زنان باردار و بچه ها هم بعضی ویتامین ها و مکمل ها مانند قطره مولتی ویتامین ساده و آهن دار، کپسول هماتینیک، قرص اسید فولیک تحت پوشش هستند. بعضی مسکن ها نیز مثل ناپروکسن و بعضی مثل استامینوفن برای بچه ها زیر 12 سال، تحت پوشش هستند. البته بیشتر مسکن های خوراکی و تزریقی برای بیماران بستری نیز تحت پوشش هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1402 بروزرسانی: 9 شهریور 1402 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2244

به "400 قلم دارو از پوشش بیمه خارج شد؟ ، شرایط بیمه ویتامین ها و مکمل های دارویی ، داروهای بیماران سرطانی و بدون نسخه ها بیمه اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 قلم دارو از پوشش بیمه خارج شد؟ ، شرایط بیمه ویتامین ها و مکمل های دارویی ، داروهای بیماران سرطانی و بدون نسخه ها بیمه اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید