یزدانی: وقتی گریه ام گرفت، رضا یزدانی گفت خوب بودنت را به همه نشان می دهی، هیچ وقت اینقدر آماده نبودم

ملی پوش وزن 65 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد گفت: روزی که از بزرگسالان به جوانان رفتم، رضا یزدانی را بغل کردم و گریه ام گرفت. او آرامم کرد و گفت تو نشان می دهی که چقدر خوب هستی.

یزدانی: وقتی گریه ام گرفت، رضا یزدانی گفت خوب بودنت را به همه نشان می دهی، هیچ وقت اینقدر آماده نبودم

امیرمحمد یزدانی که در مسابقه انتخابی وزن 65 کیلوگرم، پیروز شد دو بار پیمان بیابانی را شکست دهد و به دوبنده تیم ملی برسد، به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: قرار بود ابتدا در مسابقات جهانی استونی کشتی بگیرم و بعد برگردیم و ببینیم چه می گردد. هر چیزی که آقا غلام (محمدی) بگوید، می گویم چشم. دو سال قبل با او در تیم ملی نوجوانان بودم. سال اول جوانان هم مرا به اردو برد. هر چیزی که آقا غلام بگوید قبول می کنم، هم اینکه سرمربی تیم ملی است و هم اینکه به گردنم حق دارد. او یک روز در اردو صدایم کرد و گفت برو جوانان جهان و وقتی برگشتی در خصوص تیم ملی بزرگسالان تصمیم می گیریم. معین بود که می خواهند انتخابی بگذارند.

وی ادامه داد: مشکل وزنی ندارم و بدنم برای مسابقه انتخابی سرحال بود، شب قبل از مسابقه یک کیلو و 400 گرم بالای وزن بودم، چون مسابقه دو کیلوگرم ارفاق داشت که آن هم با یک نرمش سر وزن رسیدم. سه روز اول این اردو تمرینات پرفشاری داشتیم اما چند روز قبل آقا غلام، من و پیمان بیابانی را صدا کرد و گفت بهتر است اول به خودتان بگویم و بعد خبرش را در سایت اعلام نمایند. او گفت که آدینه انتخابی داریم. بنابراین برنامه تمرینی ام را با آقا رضا (یزدانی) هماهنگ کردم. روز گذشته هم کشتی اول را 9-3 شدم و کشتی دوم را 8-صفر جلو بودم که خودم خواستم زیاد فشار نیاورم و کشتی را نگه داشتم. درنهایت 8-4 بردم.

یزدانی با تاکید بر اینکه بدنش خیلی سرحال است، گفت: در این دو مبارزه خیلی راحت بودم. کُچ من آقای قبادی که مربی ام هست، نشسته بود. او که کنارم باشد می توانم بهترین های جهان را ببرم. تا حالا بدنم اینقدر سرحال نبوده، خیلی راحت کشتی گرفتم و کاملا روی مبارزه تا ثانیه آخر مسلط بودم.

این کشتی گیر جویباری در خصوص اینکه آیا می دانست این انتخابی دو برد از سه کشتی خواهد بود، توضیح داد: عباس حاج کناری به من گفته بود که محتمل است انتخابی به این شکل باشد و من آمادگی اینکه اگر کشتی اول را بردم باز هم مبارزه کنم را داشتم.

وی در خصوص اینکه قبلا در مسابقه انتخابی روز هفت تیر با وجود اول شدن در وزن 65 کیلوگرم، به پیمان بیابانی باخته بود، گفت: آنجا به من گفته بودند اگر در این مبارزه یک امتیاز بگیرم، اول خواهم شد و من هم دنبال اول شدن در انتخابی بودم و به همین دلیل بعد از اینکه یک امتیاز را گرفتم، این کشتی از دستم درآمد و روی اشتباهات خودم امتیاز دادم، وگرنه آنجا هم می توانستم ببرم.

ستاره جام تختی سال گذشته اعلام کرد: پیش بینی ام از قبل این بود که سال جاری ملی پوش می شوم چون سال کاملی را پشت سر گذاشته بودم. مدرسه را گذاشتم کنار تا ملی پوش شوم. هنوز دیپلمم را نگرفته ام چون برای امتحان دادن نرفتم و اردو بودم. حالا باید دنبال کارهایش بروم که از مدرسه نمانم. صبح و غروب و شب تمرین می کردم.

امیرمحمد یزدانی که از اقوام نزدیک رضا یزدانی است با اشاره به نقش او در پیروزیت های اخیرش گفت: آقا رضا سهم بخصوصی در عملکرد من داشته و خیلی برایم زحمت کشیده و باید حتما از او تشکر کنم چون همواره کنارم بود و به من روحیه داد. حتی روزی که از بزرگسالان به جوانان رفتم، بغلش کردم و گریه ام گرفت. او خیلی آرامم کرد و گفت تو نشان می دهی که چقدر خوبی و همه اینها حکمت خداست .تا اینجا که به حرفش گوش داده ام و پشیمان نیستم. او خیلی به من یاری نموده است.

نفر اول مسابقات انتخابی تیم ملی در روز هفت تیر در انتها تاکید نمود: همه به سکوی جهانی فکر می نمایند و من هم فکر می کنم. باید جنگجو باشم و با برنامه کشتی بگیرم. 16 روز تا مسابقات جهانی مانده و باید در این چند روز باقی مانده روی نقاط ضعف حریفانم کار کنم و با مربیانم کاملا هماهنگ شوم. امید زیادی به آینده دارم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 311

به "یزدانی: وقتی گریه ام گرفت، رضا یزدانی گفت خوب بودنت را به همه نشان می دهی، هیچ وقت اینقدر آماده نبودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزدانی: وقتی گریه ام گرفت، رضا یزدانی گفت خوب بودنت را به همه نشان می دهی، هیچ وقت اینقدر آماده نبودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید