گنجی: رضا یزدانی بهتر از دیگران می تواند در خصوص آینده اش تصمیم بگیرد، دوست دارم در کشتی باشم

به گزارش مینی نت، عضو پیشین تیم ملی کشتی گفت: رضا یزدانی به لحاظ بدنی و انگیزه با سال های قبلش متفاوت است و خودش بهتر از هر کسی می داند می تواند دوباره کشتی بگیرد یا نه.

گنجی: رضا یزدانی بهتر از دیگران می تواند در خصوص آینده اش تصمیم بگیرد، دوست دارم در کشتی باشم

امیرعباس گنجی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص اینکه آیا تصمیم دارد که باز هم کار مربیگری انجام دهد، گفت: 5-4 سالی در تیم های ملی نوجوانان و جوانان همراه با مراد محمدی و تقی اکبرنژاد کار مربیگری انجام دادم اما سابقه حضور در لیگ را ندارم. دوست دارم در کشتی باشم، اما هر اسپانسری مربیان مد نظر خودش را به کار می گیرد و فرصتی مهیا نشده که در لیگ کار کنم.

وی با تاکید بر اینکه همواره اخبار کشتی را دنبال می نماید، ادامه داد: مگر می گردد آدم از عشقش سیر گردد؟ کشتی عشقی ناتمام است، اما فعلا که چند وقت است همه چیز به خاطر کرونا تعطیل شده و باشگاه ها هم بسته هستند. اینطور که پیداست احتمال برگزاری المپیک نیز ضعیف است. اردوهای تیم ملی هم که تعطیل شده و فعلا خبری نیست.

مدعی دهه گذشته وزن 97 کیلوگرم که با وجود شایستگی به دلیل مصدومیت نتوانست به حقش برسد، در خصوص شرایط امروز این وزن گفت: وزن 96 یا 97 کیلوگرم همواره مدعیان زیادی داشته، زمان ما هم یک گردان مدعی بودند. امروز هم تعداد مدعیان این وزن کم نیست، اما دو سه نفر از بین آنها شانس بیشتری دارند. نمی خواهم از کسی اسم ببرم، اما شرایط بچه ها تعیین است. نمی خواهم کار بچه ها و کوشش شان را کمرنگ جلوه دهم، اما مدال دریافت در تورنمنت ها و مسابقات آسیایی، با موفقیت در مسابقات جهانی و المپیک فرق زیادی دارد. اینکه در تورنمنت ها هم خوب ظاهر شوی، قابلیت کشتی گیر را می رساند، اما مهم این است که در میدان رسمی بتوانی به مدال برسی.

مربی سابق تیم های کشتی آزاد پایه اضافه نمود: تیم های آمریکا، روسیه، ژاپن و... کشتی گیران متفاوتی را با میزان آمادگی متفاوت به المپیک و جهانی می آورند. باید دید رضا یزدانی هم می خواهد کشتی بگیرد یا نه. او به لحاظ بدنی و انگیزه با سال های قبل متفاوت است و خودش بهتر از هر کسی می داند می تواند دوباره کشتی بگیرد یا نه. کسی غیر از رضا یزدانی نمی تواند در این باره درست تصمیم بگیرد. یک موضوع مهم دیگر هم این است که در المپیک، با بهترین شرایط شرکت کنی و روزت باشد، نه مثل من که در مسابقات جهانی 2005 روزم نبود و همان ابتدا کار، پایم مصدوم شد و نتوانستم به کشتی ها ادامه دهم.

گنجی در خصوص اینکه تعدد مسابقات چقدر در آسیب دیدگی شدید او در آن سال موثر بود، گفت: سال 84 من در 8 ماه 7 مسابقه دادم. جوان بودم و مشاور خوبی هم نداشتم و ظاهرا بدنم می کشید. من نوجوان بودم اما در بزرگسالان کشتی می گرفتم. فینال جام تختی سال 81 را با فریدون قنبری گرفتم، در حالی که نوجوان بودم و در کمرتوکمر باختم. قسمت ما این بود که بدون مدال از کشتی برویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1041

به "گنجی: رضا یزدانی بهتر از دیگران می تواند در خصوص آینده اش تصمیم بگیرد، دوست دارم در کشتی باشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گنجی: رضا یزدانی بهتر از دیگران می تواند در خصوص آینده اش تصمیم بگیرد، دوست دارم در کشتی باشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید