مشارکت بیش از 50 هواپیمای روسیه در مانور نظامی در دریای سیاه

به گزارش مینی نت، بیش از 50 جنگنده، بمب افکن و هواپیمای جنگی روسیه در رزمایش برنامه ریزی شده در آب های ساحلی دریای سیاه مشارکت داشته و وظیفه همراهی و تأمین امنیت کشتی های نظامی و مقابله با حملات احتمالی را برعهده دارند.

مشارکت بیش از 50 هواپیمای روسیه در مانور نظامی در دریای سیاه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دفتر مطبوعاتی ناحیه نظامی جنوبی روسیه صبح امروز (شنبه) خاطرنشان کرد در مانورهای نظامی در آب های ساحلی دریای سیاه بیش از 50 جنگنده، هواپیما و هواپیمای جنگی مشارکت دارند.

طبق این اطلاعات، این هواپیما، از جمله انواع مختلف جنگنده های سوخو، بمب افکن ها و هواپیماهای جنگی عملیات مربوط به پرتاب موشک به سمت اهداف معین شده و بمباران اهداف دریایی را انجام خواهند داد.

در این بیانیه یادآوری شده که در جریان این مانور نظامی، خلبانان گروه های هوایی نیروهای هوا-فضا، پدافند ضدهوایی روسیه و ناوگان دریای سیاه روسیه کشتی های گروه ضربت را همراهی نموده و وظیفه تأمین امنیت مناطق ساحلی دریای سیاه و شناسایی و مقابله با حملات احتمالی دشمن فرضی را برعهده دارند.

پیش از این، سرهنگ وادیم آستافییف رئیس دفتر مطبوعاتی ناحیه نظامی جنوبی روسیه اعلام نموده بود که بیش از ده کشتی هوابرد و قایق های توپ دار ناوگان دریای خزر، در چارچوب مانور مربوط به کنترل نیروها، در حال اعزام به منطقه دریای سیاه هستند.

طبق برنامه ریزی اجرا شده برای مانور مربوط به کنترل آمادگی رزمی نیروها، خدمه کشتی های ناوگان دریای خزر به همراه نیروهای ناوگان دریای سیاه در چند عملیات ویژه و تمرینات دریایی مشارکت می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1556

به "مشارکت بیش از 50 هواپیمای روسیه در مانور نظامی در دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت بیش از 50 هواپیمای روسیه در مانور نظامی در دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید