مسافران به هتل ها نیامدند، در چادر و ویلاها ماندند

به گزارش مینی نت، ایسنا/ براساس سخنان رئیس جامعه هتلداران استان مازندران، مسافران به هتل ها نیامدند، در چادر و ویلاها ماندند.

مسافران به هتل ها نیامدند، در چادر و ویلاها ماندند

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا کلاسیک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

داستان چیست؟

جمشید سلطان مرادی گفت: کنترل و نظارتی در سفرها نبود، همه چیز به شعار ختم شده است. جمعیت در سواحل موج می زد، حتی همین حالا که تعطیلات عید فطر تمام شده است. مردم در ساحل و جنگل چادر زده اند، درحالیکه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نموده بود برپا کردن چادر مسافرتی ممنوع است. فقط 20 درصد جمعیتی که به مازندران سفر نموده بودند، در هتل ها اقامت داشتند. بیشتر مردم ویلا و خانه شخصی اجاره کردند.

وی اضافه نمود: در این استان حدود 120 هزار خانه و ویلای شخصی اجاره ای شناسایی شده که فقط 1200 خانه مجوز رسمی دارد و با عنوان خانه مسافر فعالیت می نماید، با وجود وعده هایی که برای تعطیلی آن ها در دوران کرونا داده شد، اما همه این اقامتگاه ها باز بودند و مسافر هم میگرفتند. این تعطیلات حتی اقامتگاه های دولتی هم باز بودند، درحالیکه ستاد کرونا دستور تعطیلی این اقامتگاهها را داده بود تا از صنعت هتلداری حمایت گردد.

سلطان مرادی ادامه داد: تعداد کیوسکها و تابلو بدستهای ویلاها و خانه های اجاره ای با وجود کرونا، در این تعطیلات خیلی به چشم میآمد، نه تنها آنها را جمع ننموده اند که شرایط لجام گسیخته تری هم به نسبت نوروز پیدا نموده اند. هیچ نظارتی روی این خانه ها وجود ندارد، انگار نمیخواهند کنترل نمایند و یا مانع کار خانه های شخصی شوند، مهم هم نیست این خانه ها پروتکل را رعایت مینمایند یا نمینمایند.

وی اضافه نمود: کنار دریا کمپها برقرار بودند، از مردم 20 هزار تومان می گرفتند و اجازه برپا کردن چادر مسافرتی را میدانند. به آن حرفهایی هم که درباره ممنوعیت برپایی چادر مسافرتی زده شده بود، عمل نکردند.

او درباره شکل نظارت روی هتلها نیز گفت: نماینده های اداره اماکن (نیروی انتظامی)، بهداشت و گردشگری روی هتل ها نظارت داشتند و کد بهداشتی هم نصب شده است، هتلها سعی مینمایند، پروتکل ها را رعایت نمایند اما مسافری نیست که خدمات بدهند.

رئیس جامعه هتلداران مازندران معتقد است علت گرایش بیشتر مردم به ویلاها و خانه های شخصی به خاطر حمایت هایی است که مسئولان از این اماکن مینمایند تا این خانه ها باز بمانند.

او اضافه نمود: این درحالی که با شیوع ویروس کرونا بلافاصله هتلها را دست کم در استان مازندران تعطیل کردند و ماموران اداره اماکن مدام سرکشی میکردند و مراقب بودند هتلی باز نگردد، اما حالا مسئولان اظهار مینمایند هتلها هرگز بسته نبودند، ما در مازندران سه ماه بسته بودیم حتی زمانی که دستور بازگشایی هتلها داده شد، ما باز هم منتظر دستور استاندار بودیم. حالا هم که اعلام نموده اند رستوران، تالار و استخر هتل ها می توانند بازگشایی شوند باز هم استانداری مازندران ابلاغ ننموده است.

سلطان مرادی از نحوه حمایت از هتل ها در دوران کرونا هم انتقاد کرد و گفت: نه تنها از تسهیلات وعده داده شده فعلا خبری نیست که امهال آب، برق و گاز هم طبق آنچه وعده بودند رعایت نشد. در مازندران اداره برق و گاز به هتلها اخطار قطع برق دادند.

منبع: همگردی
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 900

به "مسافران به هتل ها نیامدند، در چادر و ویلاها ماندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافران به هتل ها نیامدند، در چادر و ویلاها ماندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید