غرامت های هنگفت منچستریونایتد به مربیانی اخراجی پس از فرگوسن

به گزارش مینی نت، مبالغی که باشگاه منچستریونایتد بابت اخراج مربیان پس از الکس فرگوسن به عنوان غرامت پرداخت نموده رقم قابل توجهی است.

غرامت های هنگفت منچستریونایتد به مربیانی اخراجی پس از فرگوسن

به گزارش مینی نت، دنباله دار شدن فرازونشیب های تیم فوتبال منچستریونایتد در این فصل از فوتبال جزیره، هر روز بر احتمال برکناری سرمربی نروژی این تیم، اولگنار سولسشایر می افزاید. مهاجم سابق شیاطین سرخ که تا قبل از تبدیل شدنش به مربی قطعی این تیم نتایج خوبی کسب می کرد، از وقتی که قراردادش قطعی شد، اوضاع و احوال متفاوتی داشته و مدت هاست که شایعه اخراج او شنیده می گردد. در این بین اگر منچستریونایتد بخواهد سولسشایر را اخراج کند، چقدر باید به او غرامت بپردازد؟

طبق گزارش نشریه سان انگلیس برکنار کردن سولسشایر در صورتی که طی توافق دو جانبه میان او باشگاه نباشد، برای شیاطین سرخ هزینه ای معادل 5 میلیون پوند روی دست باشگاه خواهد گذاشت.

حتی با وجود پیروزی 4 بر صفر اخیر من یونایتد مقابل نوریچ قعر جدولی، هنوز این احتمال وجود دارد که مربی جوان شیاطین سرخ برکنار گردد، هر چند که فعلاً هیچ یک از مدیران باشگاه سرنخی درباره احتمال وقوع این اتفاق ارائه ننموده اند. در واقع گزارش شده است که خانواده گلیزر به عنوان مالک باشگاه ترجیح می دهند، صبوری نمایند و به سولسشایر اجازه دهند که کارش را پیش ببرد اما اگر فرایند فعلی نتایج تیم ادامه داشته باشد، باید انتظار ناکامی آن برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را داشت که در آن صورت برکناری مربی نروژی محتمل خواهد بود.

در صورتی که منچستریونایتد در انتها فصل سولسشایر را اخراج کند، مجموع غرامت هایی که این باشگاه بابت اخراج مربیانش از زمان بازنشستگی سرالکس فرگوسن در سال 2013 پرداخت نموده به 40 حدود میلیون پوند خواهد رسید که این یک نمره منفی بزرگ برای هیئت مدیره باشگاه و به خصوص اد وودوارد، مدیر اجرایی باشگاه است.

پس از بازنشسته شدن فرگوسن، منچستریونایتد، دیوید مویس، لوئیز فن خال، ژوزه مورینیو و اکنون اولگنار سولسشایر را روی کار آورده است.

در میان این مربیان 20 میلیون پوند بابت اخراج مورینیو در ماه دسامبر سال 2018 پرداخت شده است. 8.5 میلیون پوند دیگر بابت اخراج فن خال در سال 2016 پرداخت شد و 5 میلیون پوند هم بابت برکنار مویس.

به هدر رفتن این سرمایه قابل توجه در شرایطی است که اخراج سولسشایر - کسی که سالانه 5 میلیون پوند حقوق می گیرد و به آن مبالغ دیگری به عنوان پاداش هم اضافه خواهد شد - بر هزینه های باشگاه خواهد اضافه نمود.

سولسشایر 46 ساله که در تیم قبلی اش مولد نروژ سالانه 400 هزار پوند حقوق می گرفت، یک سال دیگر با منچستری ها قرارداد دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 720

به "غرامت های هنگفت منچستریونایتد به مربیانی اخراجی پس از فرگوسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرامت های هنگفت منچستریونایتد به مربیانی اخراجی پس از فرگوسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید