شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

به گزارش مینی نت، اگر به یکی از شعب بانکی در کانادا مراجعه کردید و به شما اعلام کردند که امکان ایجاد حساب بانکی با ویزای توریستی وجود ندارد، نگران نباشید و آرامش خود را حفظ کنید. زیرا که در قانون کشور کانادا، به صراحت اجازه افتتاح حساب بانکی به وسیله ویزای توریستی صادر شده است.

شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

افتتاح حساب در کانادا با ویزای توریستی، تحت یک سری قوانین و شرایط خاص امکان پذیر است. بسیاری از ویزاهای توریستی کانادا، به شکل مولتیپل صادر می شوند؛ یعنی به فرد اجازه می دهند که تا 6 ماه بتواند در خاک کانادا بماند. از طرفی بیش از 10 هزار دلار را نمی توان وارد خاک کانادا کرد و همینطور به علت تحریم امکان استفاده از حساب های بانکی ایرانی نیز در این کشور وجود ندارد؛ چراکه بین المللی نیستند. اما قطعا برای برطرف احتیاج های مالی 6 ماهه به پول احتیاج خواهیم داشت! از این رو افتتاح حساب بانکی در کانادا، یکی از ملزومات سفر به شمار میرود. علاوه بر این ها، محدودیت در حمل پول نقد و احتمال سرقت نیز ضرورت افتتاح حساب را بیشتر می نماید.

آنچه در این مطلب می خوانید

 • انواع حساب بانکی در کانادا
 • مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی
 • مراحل افتتاح حساب حضوری در کانادا با ویزای توریستی
 • افتتاح حساب آنلاین در کانادا با ویزای توریستی
 • روش های افتتاح حساب بانکی در کانادا از ایران
 • برترین بانک برای افتتاح حساب در کانادا
 • مزایای افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

انواع حساب بانکی در کانادا

از آن جا که کانادا دارای حساب های بانکی مختلفی است که هر کدام از آن ها، ویژگی ها و شرایط مخصوص به خود را دارند ، در قدم اول باید با معین نوع حساب مورد نظرتان، مدارکتان را تکمیل و آماده کنید؛ سپس نسبت به افتتاح حساب اقدام و مراحل اداری آن را طی کنید.

انواع حساب بانکی در کشور کانادا:

 1. Chequing account

Chequing account متداول ترین نوع حساب بانکی در کشور کانادا است که در روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع حساب در کشور کانادا، برترین انتخاب برای خریدهای روزانه و همینطور پرداخت قبوض است و حتی می توان روی آن رمز دوم هم معین کرد.

افرادی که در کانادا در پی افتتاح حساب بانکی هستند و می خواهند به وسیله ویزای توریستی این کار را انجام دهند، می تواند این حساب را انتخاب کنند.

 1. credit card account

این نوع حساب، یکی دیگر از انواع حساب های بانکی در کشور کانادا است که افراد مختلف می توانند از آن برای خریدهای اقساطی استفاده کنند. دارندگان این حساب می توانند با توجه به سقف اعتباری که بانک برای آن ها معین نموده است، به شکل ماهیانه خریدهای خود را انجام دهند.

شما می توانید با صدور درخواست مبنی بر افتتاح حساب بانکی، یکی از دو نوع حساب معرفی شده را انتخاب کنید.

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک مهاجرتی اعم از: مجوز اقامت موقت/ مجوز کار یا تحصیل/ تایید اقامت دائم
 • شماره بیمه اجتماعی شما (SIN)
 • اثبات آدرس (مانند قبض آب و برق، کپی اجاره نامه و مدارک ثبت نام دانشجو)

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره عوامل موثر بر شانس ویزای توریستی کانادا

مراحل افتتاح حساب حضوری در کانادا با ویزای توریستی

در ابتدا لازم به ذکر است که مسلماً شرایط افتتاح حساب برای مهاجران و شهروندان کانادایی و حتی بسته به نوع ویزا در شعبات بانک های مختلف، فرق دارد؛ بنابراین قبل از مراجعه به بانک جهت افتتاح حساب، به وب سایت بانک مورد نظر مراجعه و نسبت به شرایط، خدمات و مدارک بانک ها اطلاعات لازم را کسب کنید. یکی از مهم ترین شرایط افتتاح حساب، ارائه آدرس معتبر از مکان زندگی در کانادا است.

 1. وقت مراجعه گرفتن برای افتتاح حساب
 2. مراجعه به نزدیک ترین شعبه بانکی محل اقامت در کانادا
 3. انتخاب یکی از انواع حساب های بانکی
 4. تکمیل و ارائه مدارک مورد احتیاج به شعبه بانک مورد نظر
 5. فعال کردن اکانت و دسترسی به آن

در هنگام افتتاح حساب باید به مواردی نظیر اندازه سود، اندازه هزینه ماهانه برای حساب بانکی ، خدمات بانک مورد نظر و همینطور دسترسی به خودپردازهای آن بانک در محدوده محل زندگی را در نظر داشته باشید. پس از سرانجام فرایند یاد شده، دبیت کارت به شما داده می گردد که به وسیله آن می توانید به خدمات مالی، دستگاه خودپرداز و همینطور خدمات بانکی شعب دسترسی داشته باشید.

افتتاح حساب آنلاین در کانادا با ویزای توریستی

اگر بخواهیم در خصوص افتتاح حساب بانکی در کانادا به صورت آنلاین اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم، باید بگوییم که بعضی از بانک ها قابلیت افتتاح حساب به صورت آنلاین را دارند اما توصیه می کنیم که برای این کار، به شعب فیزیکی بانک مراجعه کنید؛ مخصوصاً اگر شخصی تازه وارد به کانادا هستید. مراجعه حضوری به شعبه بانک، به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به صورت مستقیم با کارکنان بانک ارتباط برقرار کنید و هرگونه سوالی در این زمینه دارید، از آن ها بپرسید.

از طرفی باید به این نکته توجه داشته باشید که هر بانکی مقررات و قوانین خاص خود را دارد و این احتمال وجود دارد که افتتاح حساب در بعضی بانک ها به صورت آنلاین ارائه نگردد. بنابراین بعد از تصمیم گیری و انتخاب بانک باید به خوبی با شرایط و قوانین آن آشنا شوید.

به وسیله مراجعه به سایت بانک مورد نظر می توانید فرایند افتتاح حساب را طی کنید. فقط به خاطر داشته باشید که ارائه مدارک یاد شده چه در افتتاح حساب حضوری و چه در آنلاین لازم است. در این روش تیم متخصص جهت افتتاح حساب تماس می گیرد و سوالاتی در خصوص شرایط مهاجرتتان می پرسد. البته این تماس ممکن است چندین روز بعد از درخواستنان انجام پذیرد.

روش های افتتاح حساب بانکی در کانادا از ایران

افتتاح حساب در بانک های کانادا از ایران و به صورت آنلاین ممکن است. متقاضیان ایرانی جهت افتتاح حساب بانکی در کانادا می توانند به صورت آنلاین در بعضی بانکها با توجه به شرایط خود یک حساب ایجاد کنند. افراد تازه وارد نیز می توانند به وسیله دوست یا خانواده مورد اعتماد خود به کشور کانادا پول ارسال کنند تا آن فرد در کانادا برایشان حساب بانکی ایجاد نموده و پول های ارسالی را در حساب نگه داری کند. با وجود این روش افراد دیگر احتیاجی به حمل پول نقد ندارند.

برترین بانک برای افتتاح حساب در کانادا

 • رویال بانک کانادا (RBC)
 • بانک مونترال (BMO)
 • Scotiabank
 • بانک تجارت سلطنتی کانادا (CIBC)
 • Toronto-Dominion Bank (TD Bank)
 • بانک ملی کانادا
 • بانک HSBC کانادا
 • بانک غربی کانادا

مزایای افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

اگر برای تحصیل و کار در کانادا به عنوان یک شخص مقیم که موقتاً میخواهد در کانادا زندگی کند، به این کشور سفر کنید، افتتاح حساب می تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد که عبارتند از:

 • مدیریت امور مالی در حین زندگی در کانادا
 • پرداخت صورت حساب ها و انجام تراکنش ها
 • پیگیری هزینه ها به وسیله حساب
 • ساخت یک تاریخچه اعتباری برای دریافت وام، کارت های اعتباری و همینطور وام مسکن در آینده
 • دسترسی به حساب های پس انداز و گزینه های سرمایه گزاری

علاوه بر مزایای ذکر شده و معایبی مانند تحریم بودن بانک های ایرانی، خطرناک بودن حمل پول نقد و محدود بودن میزان پول مجاز برای ورود به کانادا باعث شده که احتیاج به افتتاح حساب در کانادا با ویزای توریستی به وضوح احساس شده و دولت کانادا چنین راهکارهایی را تعبیه کند.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 25 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1403 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2265

به "شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید