سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فیلم های 99 ثانیه ای می سازد

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فیلم های 99 ثانیه ای با اهداف آگاهی بخشی و شناساندن فعالیت های بخش های مختلف این سازمان در 2 مجموعه آرشیو ملی و کتابخانه ملی به عموم مردم، تبیین ضرورت و اهمیت حفظ و نگهداری اسناد، دست نوشته ها، کتاب ها، نسخ و غیره به عنوان میراث مکتوب کشور در حافظه ملی ایرانیان، توجه دادن خانواده ها به حفظ و گردآوری عکس ها، اسناد، دست نوشته های شخصی و خانوادگی فراوری و منتشر می گردد.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فیلم های 99 ثانیه ای می سازد

همچنین به تصویر کشیدن کارکرد و عملکرد بدنه متخصص سازمان در بخش های مختلف چون نشریات و پیایندها، بازسازی و حفاظت، پردازش و سازماندهی، فراهم آوری و ارزشیابی، زیرساخت و پشتیبانی، پژوهش و منابع دیجیتال، کتابداری، مخازن نفایس خطی، ایران شناسی و اسلام شناسی، نسخه های خطی و سنگی، منابع دیداری و شنیداری و غیره از دیگر اهداف فراوری فیلم های 99 ثانیه ای است.

طرح 99 ثانیه با میراث بانان مکتوب ایران در پاسخ به نیازسنجی مخاطبان، با ساختار امروزی، ضرب آهنگ سریع با بهره گیری از عکس، ویدئو، گرافیک، موشن گرافیک، مصاحبه و متن های حاوی اطلاعات مربوطه است که بدون برون سپاری و توسط کارشناسان اداره روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حال فراوری است.

مجموعه فیلم های 99 ثانیه ای به عنوان بخشی از تاریخ شفاهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و میراث مکتوب کشور پس از پخش و انتشار، آرشیو شده و برای علاقمندان و پژوهشگران قابل دسترس خواهد بود. نخستین قسمت از این مجموعه امروز 15 تیرماه منتشر می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1057

به "سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فیلم های 99 ثانیه ای می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فیلم های 99 ثانیه ای می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید