زمان خرید بیت کوین است؟

به گزارش مینی نت، قیمت بیت کوین از مرز 54 هزار دلار گذشته و نگاه ها بار دیگر به سمت آن جلب شده است؛ اما به اعتقاد یک کارشناس بازارهای مالی این رمزارز احتمالا نوعی اصلاح را در ماه های آینده تجربه می کند و آلت کوین ها نسبت به بیت کوین، بازار بهتری دارند.

زمان خرید بیت کوین است؟

به گزارش تجارت نیوز، قیمت بیت کوین پس از صعود و فرودی که در هفته های اخیر تجربه کرد، باز هم فرایندی افزایشی در پیش گرفته است. به گونه ای که ارزش آن در لحظه تنظیم این گزارش به حدود 54 هزار و 400 دلار، معادل حدود یک میلیارد و 356 میلیون تومان رسیده بود.

علیرضا کریمیان، کارشناس بازارهای مالی، دلیل این فرایند قیمتی را خریدهای مجدد شرکت های سرمایه گذاری می داند. او به تجارت نیوز می گوید: اقدام این شرکت ها به خرید بیت کوین، جو مثبتی را در بازار ایجاد و از اصلاح عمیق آن جلوگیری کرده است.

صعود ادامه دار است؟

کریمیان در عین حال پیش بینی کرد که در ماه های آینده بازار بیت کوین، نوعی اصلاح را تجربه کند. حداقل اتفاق ممکن از نظر او اصلاح زمانی است و این رمزارز حرکت صعودی بعدی خود را سه تا چهار ماه دیگر آغاز می کند.

به گزارش تجارت نیوز، اصلاح زمانی به این معناست که قیمت ها در یک بازار برای بازه زمانی طولانی تقریبا ثابت بماند و اگر هم تغییر افرایشی یا کاهشی داشته باشد، درصد آن بسیار اندک است.

بیت کوین بخریم؟

کریمیان، کارشناس بازارهای مالی در پاسخ به این پرسش، توضیح می دهد: اکنون زمان مناسبی برای خرید بیت کوین نیست اما برخی از آلت کوین ها، که می تواند هر رمزارز دیگری را شامل شود، معمولا شرایط بهتری دارند؛ به گونه ای که می توانند فرایند صعودی را تجربه کنند.

او برای مثال به اتریوم، نم (NEM) و تزوس (Tezos)، اشاره می کند و می گوید: بیت کوین نیاز به اصلاح زمانی دارد و به همین دلیل زمان خوبی برخی خرید آن نیست.

برخی از کارشناسان تاکید می کنند که ورود به بازار رمزارزها نیاز به کسب شناخت و آگاهی دارد و افراد نباید بر اساس هیجان برای دریافت سودهای کوتاه مدت، به بازار وارد شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1478

به "زمان خرید بیت کوین است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان خرید بیت کوین است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید