ریسک مرگ شبانه با تغییرات اقلیمی افزایش می یابد

به گزارش مینی نت، بر اساس یک مطالعه بین المللی نو، پیش بینی می شود که میزان مرگ و میر ناشی از شب های بسیار گرم ناشی از تغییرات آب و هوایی تا خاتمه قرن تا 60 درصد افزایش یابد.

ریسک مرگ شبانه با تغییرات اقلیمی افزایش می یابد

گرمای محیط در طول شب ممکن است فیزیولوژی طبیعی خواب را مختل کند. خواب کمتر می تواند منجر به آسیب سیستم ایمنی و خطر بیشتر بیماری های قلبی عروقی، بیماری های مزمن، التهاب و شرایط سلامت روان شود.

نتایج نشان می دهد که هوای بیش از حد گرم در شب تا سال 2090 در 28 شهر در شرق آسیا تقریباً دو برابر خواهد شد و بار بیماری به دلیل گرمای بیش از حد که الگو های عادی خواب را مختل می کند، افزایش می یابد.

این اولین مطالعه ای است که تأثیر شب های گرم تر را بر خطر مرگ و میر ناشی از تغییرات آب و هوایی تخمین می زند. یافته ها نشان می دهد که بار مرگ و میر می تواند به طور قابل توجهی بیشتر از برآورد میانگین افزایش دمای روزانه باشد، که نشان می دهد گرمایش ناشی از تغییرات اقلیمی حتی تحت محدودیت های توافق نامه آب و هوای پاریس می تواند تأثیر نگران کننده ای داشته باشد.

دکتر یوچیانگ ژانگ، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه کارولینای شمالی، گفت: خطرات افزایش دما در شب اغلب نادیده گرفته می شد. با این حال، ما متوجه شدیم که شب های بیش از حد گرم با سرعت بیشتری نسبت به تغییرات میانه دمای روزانه رخ می دهد. فراوانی و میانگین شدت شب های گرم در دهه 2100 به ترتیب بیش از 30 درصد و 60 درصد افزایش می یابد درحالیکه میانگین دمای روزانه کمتر از 20 درصد افزایش می یابد.

تیم تحقیق، مرگ و میر ناشی از گرمای بیش از حد را در 28 شهر در چین، کره جنوبی و ژاپن بین سال های 1980 تا 2015 تخمین زد و آن را در دو سناریو مدل سازی تغییرات آب و هوایی اجرا کرد.

از طریق این مدل، تیم توانست تخمین بزند که بین سال های 2016 و 2100، خطر مرگ در شب های بسیار گرم تقریباً شش برابر می شود. این پیش بینی بسیار بالاتر از خطر مرگ و میر ناشی از گرم شدن میانه روزانه است که از طریق مدل های تغییرات آب و هوایی پیشنهاد شده است.

در حال حاضر، بر اساس این یافته ها، نویسندگان در تلاش هستند تا تجزیه و تحلیل را به مجموعه داده های جهانی توسعه دهند. سپس می توان تصویری جهانی از گرمای مرگبار شبانه بر سلامت تحت سناریو های تغییرات آب و هوایی داشت.

خبرنگاران علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مرداد 1401 بروزرسانی: 25 مرداد 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2079

به "ریسک مرگ شبانه با تغییرات اقلیمی افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریسک مرگ شبانه با تغییرات اقلیمی افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید