راه اندازی 22 خط اتوبوس مدرسه برای اولین بار

به گزارش مینی نت پیمان سنندجی با اشاره به ویژگی های خاص سرویس مدارس در جهان، اظهار کرد: سرویس مدارس در جهان دماغه دار بوده، داخل آن مکانی برای قرار دادن کتب و کیف دانش آموزان در نظر گرفته گردیده و تمام معینات ایمنی را دارند که ضمن تعریف مسیرهای معین؛ مبدا آن درب منزل دانش آموزان نیست، بلکه مسیرهایی معین گردیده است تا ضمن صرفه جویی در هزینه ها، فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی به دانش آموزان، آموزش داده گردد.

راه اندازی 22 خط اتوبوس مدرسه برای اولین بار

وی اضافه نمود: سال جاری به پیشنهاد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای اولین بار 22 خط از خطوط اتوبوسرانی به سبک اسکول باس به دانش آموزان تهرانی خدمت رسانی خواهد نمود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شرح داد: برای هر یک از مناطق 22 گانه، یک خط اتوبوس که بیشترین مدرسه در مسیر آن قرار گرفته است با پلاکارد اتوبوس مدرسه و تابلوهای ویژه مدارس دیده گردیده است که در سه وعده صبح، ظهر و عصر به دانش آموزان سرویس دهی خواهد نمود.

به گفته سنندجی 6 نیم راه، شامل 3 نیم راه رفت و 3 نیم راه برگشت و به طور کلی روزانه 18 نیم راه با سرفاصله 15 دقیقه برای اتوبوس مدارس دیده گردیده است.

وی ادامه داد: کارت هایی با 50 درصد تخفیف نیز برای استفاده این اتوبوس ها پیش بینی گردیده است و از اول مهر به دانش آموزان مناطق 22گانه سرویس دهی خواهد نمود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اعلام نمود: اگرچه این اتوبوس ها دماغه دار نیست اما راه اندازی این سرویس با تفکر اتوبوس مدرسه کار بزرگی است که امیدواریم با تامین ناوگان آن در سال های آینده، خطوط آن افزایش یافته و این ناوگان به معنای واقعی با هدف کاهش هزینه ها و ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی، خدمت رسانی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 48

به "راه اندازی 22 خط اتوبوس مدرسه برای اولین بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 22 خط اتوبوس مدرسه برای اولین بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید