دروغگو های کوچک زیبا؛ گناه نخستین؛ اسرار ترسناک دختر های دبیرستانی

به گزارش مینی نت، اگر در پی یک درام دبیرستانی شلوغ و پر رمز و راز باشید که داستانی گیرا و چرخش هایی غافلگیرکننده داشته باشد، دروغگو های کوچک زیبا؛ گناه نخستین انتخاب خوبی است. البته خیلی از کلیشه های معمول درام های دبیرستانی در این سریال هم وجود دارند و قرار نیست شاهکاری مثل چیز های عجیب را ببینیم، اما داستان و روابط شخصیت ها در این سریال به اندازۀ کافی مجذوب کننده هستند که مخاطب را با خودشان همراه کنند.

دروغگو های کوچک زیبا؛ گناه نخستین؛ اسرار ترسناک دختر های دبیرستانی

به گزارش خبرنگاران؛ این سریال به یک معنا دنباله ای برای سریال دروغگو های کوچک زیبا است که بین سال های 2010 تا 2017 پخش شد. اما قصۀ این سریال کاملا مجزاست و برای دیدنش نیازی به تماشای سریال قبلی نیست. شخصیت های اصلی سریال پنج دختر دبیرستانی با روحیات و شخصیت های متفاوت هستند که همگی یادداشت های مرموزی را از یک شخصیت ناشناس ملقب به A دریافت می کنند.

دختر ها فکر می کنند که این نامه ها را یکی از هم شاگردی هایشان به نام کارن برایشان می فرستد؛ کارن دختر زیبا و مغروری است که بدش نمی آید سر به سر بقیه بگذارد. به همین علت این پنج نفر علیه کارن با هم متحد می شوند. اما کم کم وقتی داستان جلوتر می رود آن ها می فهمند که احتمالا شخصیت A مربوط به یک اتفاق وحشتناک است که در گذشته برای مادر ان آن ها رخ داده است؛ اتفاقی که ما آن را هم به طور جداگانه و از طریق فلاش بک ها مشاهده می کنیم.

گناه نخستین نسبت به سریال قبلی دروغگو های کوچک زیبا حال و هوای ترسناک تری دارد. حضور دائمی یک شخصیت بدقوارۀ نقابدار که آمادۀ سلاخی کردن آدم هاست و مرتب از پشت پنجره ها و در چارچوب در ها دیده می شود، فضای سریال را به سمت یک اسلشر ترسناک برده که اتفاقا بد هم از کار درنیامده. یکی از شخصیت های سریال یعنی تابی هم که عاشق فیلم و سریال است دائما وضع خودشان را با وضع فیلم ها ترسناک مختلف مقایسه می کند که این علاوه بر ایجاد یک جور فضای کمدی، برای کسانی که خودشان اهل فیلم باشند می تواند مجذوب کننده باشد.

شخصیت پردازی های سریال یکی از نقاط قوت آن است؛ تنها چیزی که این پنج دختر را کنار هم جمع کرده، نفرت مشترکی است که از کارن دارند و به غیر از این هر کدامشان روحیات و علائق مخصوص خودش را دارد که باعث می شود حضورشان در کنار هم ترکیب جالب و مفرحی را شکل بدهد. هر مشکل و مانعی که سر راه آن ها پیش می آید، ماجرا را به یک بازی شطرنج شبیه می کند که هر کس با استراتژی مخصوص خودش می خواهد آن را حل و فصل کند. اینکه در هر مورد بالاخره کدام استراتژی می تواند درست و راهگشا از کار دربیاید خودش یکی از جاذبه های این سریال است. وقتی هم که اوضاع بیش از اندازه پیچیده و سخت می شود، تردید ها و سوء ظن ها نسبت به یکدیگر در بین آن ها شکل می گیرد که این باعث ایجاد تعلیق و هیجان در راستا داستان می شود.

در مجموع سریال دروغگو های کوچک زیبا؛ گناه نخستین چیز انقلابی و خیلی خلاقانه ای برای ارائه کردن ندارد، اما فیلمنامۀ پرکشش، کارگردانی خوب و بازی های قابل قبولش آن را به اثر مجذوب کنندهی تبدیل کرده اند که تماشایش لذتبخش و سرگرم کننده است.

  • بازیگران: بیلی مدیسون (Bailee Madison)، مایا رفیکو (Maia Reficco)، چندلر کینی (Chandler Kinney) و دیگران
  • امتیاز: 6.7/10
  • تاریخ انتشار: از 6 تا 27 مرداد
منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2067

به "دروغگو های کوچک زیبا؛ گناه نخستین؛ اسرار ترسناک دختر های دبیرستانی" امتیاز دهید

1 کاربر به "دروغگو های کوچک زیبا؛ گناه نخستین؛ اسرار ترسناک دختر های دبیرستانی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروغگو های کوچک زیبا؛ گناه نخستین؛ اسرار ترسناک دختر های دبیرستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید