داستان خلافکاران بی سابقه

به گزارش مینی نت، تهران (پانا) - اولین بار است که خلاف می نمایند. اما همین بار اول به خشن ترین زورگیران پایتخت تبدیل شدند. سه تبهکاری که سرقت های خونین را در نخستین سابقه قضائی خود ثبت کردند. آنهایی که چاقو به دست به سراغ طعمه هایشان رفتند. سناریوی ترسناکی را اجرا کردند. در نهایت پول، خودروی لوکس و گوشی موبایل نصیب شان شد. اما زمان زیادی نتوانستند از اموالی که به جیب زدند، استفاده نمایند؛ چراکه هر سه نفرشان د عملیات های جداگانه پلیس پایتخت دستگیر شدند، آن هم در مدت زمان بسیار کوتاه.

داستان خلافکاران بی سابقه

به گزارش شهروند، یکی به خاطر خواهرش به یک دزد تبدیل شد. دیگری چون عاشق فیلم های پلیسی و لباس پلیس بود، تصمیم گرفت تبهکار گردد. آن یکی هم عشق به ماشین او را به دنیای مجرمان حرفه ای پایتخت فرستاد، اما حالا دستبند به دست در حیاط پلیس پیشگیری پایتخت ایستاده اند. دیگر از آن همه قدرت نمایی خبری نیست. با خشونت نه، سعی می نمایند با شرمندگی نگاه نمایند. چشمان شان سرخ از عصبانیت نیست. سر را پایین انداخته اند و وانمود می نمایند که پشیمان هستند.

رد خون روی کفش های پسر دزد

یوسف یکی از این سه نفر است. می گوید به خاطر خواهرش دست به دزدی زده است. دزدی که قربانی را به بیمارستان کشانده است. تنها به خاطر یک گوشی تلفن همراه، چاقو به دست گرفت. زخمی کرد و می خواست متواری گردد، اما پلیس خیلی زود او را گیر انداخت. حالا شاکی در بیمارستان بستری است و خودش هم راهی زندان می گردد. پسر کتانی فروشی که به خاطر پرداخت قسط های خواهرش یک مرد جوان را تا سر حد مرگ زخمی کرد. هنوز هم روی کتانی اش لکه های خون وجود دارد. رد خون شاکی خشک نشده که دستگیر شد.

چند سال داری؟

18 سال.

چرا تصمیم گرفتی که سرقت کنی؟

خواهرم بدهی داشت. باید قسط خانه اش را پرداخت می کرد، وگرنه آواره می شد. هیچ راهی نداشتیم. به هر دری زدیم، فایده ای نداشت. باید خیلی زود یعنی درعرض دو سه روز این پول جورمی شد. خواهرم از من یاری خواسته بود. نمی توانستم به او نه بگویم. برای همین تصمیم گرفتم دزدی کنم.

مبلغ قسط خانه خواهرت چقدر بود؟

دومیلیون تومان.

نمی توانستی این مبلغ را قرض بگیری؟

نه. کسی نبود به ما پول بدهد. زمان هم نداشتیم. مجبورشدم این کار را بکنم.

چند نفر را با چاقو زخمی کردی؟

فقط یک نفر.

چی شد که این کار را کردی؟

وقتی می خواستم گوشی تلفنش را سرقت کنم، مقاومت کرد. اصلا قصد ضربه زدن نداشتم. خیلی مقاومت کرد که گوشی اش را ندهد. نمی دانستم باید چه کار کنم، برای همین یک ضربه سرش زدم و فرار کردم.

چطور به سراغش رفتی؟

روز دوشنبه غروب این رخ داد. در حال عبور از خیابان بودم. به دنبال سوژه می گشتم. قصدم فقط سرقت گوشی بود. می دانستم خیلی زود می توانم گوشی را بفروشم و پول خواهرم را جور کنم، تا اینکه این پسر جوان را دیدم. به سراغش رفتم. فکر می کردم اگر چاقو را نشانش دهم، گوشی را می دهد، ولی سروصدا کرد، مقاومت کرد، راهی برایم باقی نگذاشت.

چی شد که بازداشت شدی؟

شاکی آغاز به داد و فریاد کرد. مردم هم با سروصدای او جمع شدند. از آن طرف گشت پلیس هم در حال عبور بود، برای همین دستگیر شدم.

مدل گوشی چه بود که به خاطر آن یک نفر را زخمی کردی؟

اصلا به مدل گوشی اش دقت نکردم. فقط دیدم که گوشی به دست دارد.

چند وقت است که سرقت می کنی؟

فقط سه روز است. هیچ سابقه ای هم ندارم. اولین بارم بود که دزدی می کردم.

سرقت برای دو دور در خیابان ها

دومین مجرم، دزد مسلحی است که به سراغ خودروهای مدل بالا می رفت. از لندکروزر گرفته تا بنز و هیوندا. اسلحه کلت کمری داشت. در سرقت ها مسلحانه به سراغ رانندگان می رفت. آنهایی که خودروی لوکس داشتند را شناسایی می کرد. با خودروی پراید سرقتی سد راهشان می شد. کافی بود یک تیرهوایی شلیک کند یا فقط اسلحه اش را نشان بدهد. خیلی زود پشت فرمان بود. بعد هم با سرعت زیاد در خیابان ها می چرخید. پیش از اینکه گیر بیفتد، تمام لوازم داخل خودرو را سرقت می کرد و خودرو را هم در خیابان رها می کرد.

چرا فقط به سراغ خودروهای لوکس می رفتی؟

من عشق ماشین هستم. این خودروها را می بردیم تا بتوانم ساعتی را پشت فرمان یک ماشین مدل بالا باشم. در خیابان ها دوردور می کردیم و بعد هم خودرو را در خیابان رها می کردیم.

همدست هم داشتی؟

بله. با دوستم سرقت می کردیم. اما او حالا فراری است.

شگرد سرقت تان چه بود؟

اول خودروهای معمولی مثل پراید یا تیبا سرقت می کردیم. بعد هم با همان خودروهای سرقتی به خیابان های تهران می رفتیم. خودروهای مدل بالا را شناسایی می کردیم. بعد از تعقیب راننده، در جای خلوت او را گیر می انداختیم. دوستم پشت فرمان خودروی پراید یا تیبا می نشست و من به سراع ماشین مدل بالا می رفتم. با تهدید اسحله پشت فرمان می نشستم.

بعد چه کار می کردید؟

پلاکش را مخدوش می کردیم. با ماشین دوردور می کردیم. ویراژ می دادم و لذت می بردم. بعد از آن لوازم داخل خودرو را سرقت نموده و به سراغ سوژه جدید می رفتیم.

تیبا و پراید را چطور سرقت کردید؟

تحت عنوان مسافر سوار شدیم. بعد هم در محلی خلوت راننده را از خودراش بیرون کردیم.

شلیک هم می کردید؟

یکی دوبار در سرقت خودروهای لوکس، از شلیک تیرهوایی استفاده کردیم تا راننده حسابی بترسد.

چند خودروی مدل بالا سرقت کردید؟

4 خودرو بود. دو لندکروزر و یک هیوندا و بنز.

سرقت از خانم مهندس با لباس پلیس

عاشق پلیس شدن بود. لباس پلیس خرید. آن را پوشید. از دیدن خودش در آینه لذت برد. بعد از آن با همین لباس رفت تا برای اولین بار دست به دزدی بزند. به خانه ای در محدوده تهران نو رفت. زنگ یکی از واحدها را زد. زن تنها که مهندس عمران بود، آیفون را برداشت. مرد جوان خود را مأمور معرفی کرد و وارد خانه شد. بعد از آن سناریوی خشن دزدی اش را اجرا کرد. او درِ واحد را هم زد. وقتی زن جوان در را باز کرد، با تهدید اسلحه قلابی و چاقو پول نقد و گوشی موبایل را با خود برد. حالا با لباس مأمور پلیس در چند قدمی شاکی ایستاده است.

چی شد که تصمیم به سرقت گرفتی؟

اشتباه کردم. نمی دانم چرا این کار را انجام دادم. اولین بارم بود و می خواستم هیجان این کار را تجربه کنم.

چرا لباس پلیس پوشیدی؟

چون عاشق این لباس بودم. برای همین لباس را از مغازه خریدم. یکی اسلحه قلابی نیز از اسباب بازی فروشی خریدم و به دزدی رفتم.

این خانه را از قبل شناسایی نموده بودی؟

نه. به صورت کاملا اتفاقی زنگ خانه را زدم.

وقتی وارد خانه شدی، چه کار کردی؟

یک زن جوان در را باز کرد. بلافاصله او را هل دادم. سرش به مبل خورد و روی زمین افتاد. چند ضربه به پهلویش زدم. بعد هم وقتی دیدم جای پول و طلا را به من نمی گوید، چاقو را بیرون آوردم. وقتی چاقو را دید، ترسید و جای پول ها را گفت. 30میلیون تومان پول نقد داشت. آن را برداشتم و هنگام رفتن گوشی موبایلش را هم دزدیدم.

چند سرقت دیگر انجام دادی؟

این اولین سرقتم بود.

چند وقت بعد از این دزدی دستگیر شدی؟

خیلی زود در عرض دو روز دستگیر شدم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1375

به "داستان خلافکاران بی سابقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان خلافکاران بی سابقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید