جدایی هشت بازیکن و جذب دو آبی پوش نو، یک بازیکن در صف انتظار

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال که نیم فصل نخست را با رجحانن عملکرد ممکن به خاتمه رساند و توانست در حالی صدرنشینی را از آن خود کند که علاوه بر اینکه تنها تیم بدون شکست مسابقات بود، رجحانن خط حمله و دفاع را نیز به خود اختصاص داد، در جابجایی زمستانی هم تیمی پر کار بوده تا جایی که با 7 خروجی و 2 ورودی و جمعاً 9 تغییر، بیشترین رفت و آمد را در بین 16 تیم لیگ رجحان داشته است؛ و این در حالی است که احتمالاً آنها حداقل ورودی و یک یا دو خروجی دیگر هم خواهند داشت.

جدایی هشت بازیکن و جذب دو آبی پوش نو، یک بازیکن در صف انتظار

2 ورودی قطعی

استقلالی ها در پنجره زمستانی جابجاییی شان تا به امروز تنها 2 بازیکن تازه به خدمت گرفته اند که صالح حردانی مدافع راست سابق فولاد و عزیز بک آمانوف وینگر چپ پای تیم لوکوموتیو تاشکند هستند. استقلالی ها در حالی این دو بازیکن را به خدمت گرفته اند که در هر دو پست نفراتی را دارند و خلاء بازیکن در آن احساس نمی شد.

صالح حردانی اولین خرید زمستانی استقلال که از فولاد به این تیم پیوست

3 خروجی های قرضی

در فهرست بازیکنان خروجی استقلال نام 3 بازیکن دیده می شود که به صورت قرضی از این تیم جدا شده اند تا امکان بازگشت آنها برای فصل آینده وجود داشته باشد.

آرش رضاوند؛

آرش رضاوند شاید مهم ترین بازیکن استقلال باشد که به صورت قرضی از این تیم جدا شد تا پیراهن فولاد را در نیم فصل دوم بر تن کند. رضاوند در بین بازیکنان جدا شده استقلال بیشترین دقیقه بازی را داشت و بعلاوه بیشترین هجمه نقدها را هم از سوی طرفداران تحمل کرد تا پایان راضی به جدایی به صورت موقت شد.

رضاوند تا هفته هفتم در زمره بازیکنان ثابت آبی پوشان بود و اما به دلیل هجمه بالای نقدها از هفته هشتم کاملاً تبدیل به یک بازیکن جانشین و چند دقیقه ای شد و در نهایت نیز با 626 دقیقه بازی در زمستان به تیم فولاد پیوست.

فردین رابط؛

اگر آرش رضاوند با 626 دقیقه بازی در بین بازیکنان جدا شده پرکار ترین بازیکن بود، نقطه مقابل او فردین رابط است که این بازیکن در حالی از استقلال به پدیده مشهد پیوست که حتی یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد. رابط نیز به صورت قرضی از جمع آبی پوشان جدا شد تا امکان بازگشت او به استقلال در ابتدای فصل آینده وجود داشته باشد.

متین کریم زاده؛

سومین بازیکن استقلال که به صورت قرضی از این تیم جدا شد، یک مدافع چپ به نام متین کریم زاده بود که در نیم فصل اول تنها 45 دقیقه فرصت بازی پیدا کرد. کریم زاده تنها یک بار برای استقلال به میدان رفت که همان یک بار هم در ترکیب ثابت نهاده شد و در ابتدای نیمه دوم جای خود را به رضا آذری داد. این بازیکن پس از فردین رابط و بابک مرادی سومین بازیکن استقلال بود که کمترین اندازه حضور در میدان را تجربه کرد.

خروجی های قطعی

5 بازیکن هم به صورت قطعی در زمستان از استقلال جدا شدند که شامل عارف آقاسی، بابک مرادی، رشید مظاهری و محمد رضا آزادی بودند.

جدایی غیر منتظره آقاسی

غیر منتظره ترین جدایی را در بین استقلالی ها یک مدافع به نام عارف آقاسی داشت. مدافعی که از خریدهای تازه این تیم در ابتدای فصل بود و علیرغم اینکه اولین فصل حضورش در استقلال را سپری می کرد، عملکرد قابل قبولی داشت و کمتر کسی فکر جدایی زودهنگام این بازیکن را می کرد.

آقاسی با درخواست و اصرار خودش توانست رضایت باشگاه استقلال را برای جدایی جلب کند تا با نیم فصل حضور در جمع آبی پوشان و 605 دقیقه حضور در میدان این تیم را ترک نموده و به فولاد باز شود.

رشید مظاهری پس از یک و نیم فصل حضور در استقلال به سپاهان پیوست

3 جدایی قابل پیش بینی

3 بازیکن دیگر استقلال که به صورت قطعی این تیم را ترک کردند، بر خلاف آقاسی در حالی به تیم های دیگری منتقل شدند که جدایی شان از استقلال در نیم فصل دوم را کاملاً می شد پیش بینی کرد. رشید مظاهری در حالی بعد از یک و نیم فصل حضور در استقلال راهی سپاهان شد که تنها در یک بازی و به مدت 82 دقیقه فرصت حضور در میدان را پیدا کرد و 12 بار از فهرست بازی های این تیم خط خورد.

بعلاوه محمدرضا آزادی هم که که اولین فصل حضورش در استقلال را تجربه می کرد، تنها یک بار برای آبی پوشان به میدان رفت و اندازه حضورش در میدان نیز به 86 دقیقه رسید.

جدایی به درخواست بازیکن

امین قنامی نژاد هم یکی دیگر از خروجی های استقلال است که او هم مثل عارف آقاسی با درخواست و میل خودش از این تیم جدا شد و راهی گل گهر شد تا تعداد بازیکنان سابق استقلال در گل گهر بیشتر از قبل شود. قنامی نژاد 10 بار در لیگ برتر برای استقلال به میدان رفت و مجموع دقایق بازی اش 295 شد که در این دقایق یک بار گلزنی کرد و یک بار هم برای این تیم پنالتی گرفت.

شرایط مبهم یک بازیکن

با اینکه 10 تغییر در ترکیب استقلال اجرا شده، گفته می شود جابجایی این تیم هنوز به اتمام نرسیده جذب یک هافبک میانی و خارجی در دستور کار آنها قرار گرفته است.

بعلاوه شنیده می شود یک استقلالی دیگر که در نیم فصل اول فرصت چندانی برای بازی در این تیم پیدا نکردند کاندیدای جدایی هستند و ممکن است به صورت قرضی یا قطعی به زودی به تیم های دیگر بپیوندند.

این بازیکن سعید مهری هافبک میانی آبی پوشان است که چند روزی هم در تمرینات تیمش حضور پیدا نکرد و بیماری دلیل این غیبت بیان شده بود. مهری در نیم فصل نخست تنها 3 بار برای استقلال به میدان رفت و جمع دقایق حضورش در میدان نیز به 78 دقیقه رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2017

به "جدایی هشت بازیکن و جذب دو آبی پوش نو، یک بازیکن در صف انتظار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدایی هشت بازیکن و جذب دو آبی پوش نو، یک بازیکن در صف انتظار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید