تعریف بسته ای برای تقویت تقاضا در بورس

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران، محمدعلی دهقان دهنوی پس از انتها نشست فوق العاده کمیسیون اقتصادی که امروز به منظور بررسی مسائل و مسائل بازار سرمایه و بورس تشکیل شده بود، گفت: علاوه بر جلسه امروز در مجلس، نشست هایی نیز در ستاد اقتصادی دولت با موضوع ساماندهی بازار سرمایه برگزار شده است.

تعریف بسته ای برای تقویت تقاضا در بورس

وی افزود: جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد کشور بر همه روشن است و از آنجا که این بازار کانال تامین اقتصادی برای تولید، اشتغال و سرمایه گذاری است، باید از آن حمایت شود.

دهقان دهنوی با بیان اینکه امیدواریم با پیشنهادات مطرح شده در نشست امروز و راهکار های سازمان بورس بتوان شرایط بازار را ساماندهی کرد، افزود: بخشی از این پیشنهادات در دولت تصویب شده و بخشی از آن قرار است در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بررسی و درخصوص آن ها تصمیم گیری شود تا بتوان با تدوین بسته سیاستی مناسب، پیام حمایت از بازار سرمایه را به سهامداران منتقل کرد.

رئیس سازمان بورس، تقویت تقاضا در بازار سرمایه را یکی از راهکار های بهبود شرایط دانست و ادامه داد: در ماه های گذشته تقاضا تضعیف شده که می توان با استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه، طرف تقاضا را در بازار تقویت کرد.

وی در تشریح این راهکار گفت: شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ های بزرگ براساس تحلیل های به دست آمده، تمایل به سرمایه گذاری در سهام های ارزشمند دارند، اما امکان تامین اقتصادی برای آن ها وجود ندارد که ما این جهت را تسهیل کرده و قرار است که این شرکت ها، اوراق بدهی منتشر و با جمع آوری سرمایه به دست آمده، سهام خریداری کنند. با تحقق این امر طرف تقاضا تقویت می شود.

دهقان دهنوی شرح داد: علاوه بر روش فوق، برنامه های متنوعی برای ارائه اطلاعات ارزشمند درباره شرکت ها به سهامداران داریم تا این افراد بتوانند براساس تحلیل درست درباره سهام خود تصمیم گیری کنند.

وی با بیان اینکه توسعه روش های سرمایه گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه، یکی دیگر از روش های پیش بینی شده است، اظهار کرد: امیدواریم با بررسی پیشنهادات در دولت و شورای عالی هماهنگی اقتصادی و حمایت و کمک مجلس، بتوانیم در زمینه بهبود شرایط گام برداریم.

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1620

به "تعریف بسته ای برای تقویت تقاضا در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعریف بسته ای برای تقویت تقاضا در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید