بیماران کرونایی فاقد بیمه درمان با تعرفه دولتی درمان می شوند

به گزارش مینی نت، تهران (پانا) - به گفته مدیر عامل بیمارستان میلاد در حال حاضر که موج چهارم کرونا فروکش نموده 300 بیمار مبتلا به کرونا در این مرکز درمانی بستری هستند؛ این در حالیست که هیچ بیمارستانی این تعداد بستری این بیماران را ندارد.

بیماران کرونایی فاقد بیمه درمان با تعرفه دولتی درمان می شوند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد، فرهاد حمزه زاده در نشست با خبرنگاران، وزارت بهداشت را متولی سلامت کشور دانست وگفت: ما در بیمارستان میلاد بالاترین استاندارد های مربوطه را داریم از جمله خط 550 بیماران کرونایی، تریاژ دو لایه، متخصص عفونی مقیم در اورژانس، پرزشکان فوق تخصص در تخت های ویژه و یک دستگاه سی تی اسکن که فقط مختص بیماران کرونایی است.

وی اضافه نمود: 6 دهم درصد از مجموع 141 هزار تخت فعال در کشور متعلق به بیمارستان میلاد است این در حالی است که ما 1.2 درصد از خدمات بستری بیماران مبتلا به کرونا را ارائه نموده ایم به عبارت بهتر ما بیش از 2 برابر ظرفیت قابل تخصیص خود خدمات داده ایم.

حمزه زاده توضیح داد: تا به امروز بیمارستان میلاد 33 هزار و 344 بیمار پذیرش شده کرونایی و 13249 بیمار بستری داشته ایم که 2040 نفر در بخش ویژه بستری شده و 12 هزار و 209 نفر از بیماران پذیرش شده کرونایی بهبود یافتند.

وی اضافه نمود: به عبارتی 10 درصد بیماران مبتلا به کرونا که به مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی مراجعه نموده اند متعلق به بیمارستان میلاد هستند این در حالی است که این بیمارستان فقط 7 درصد کل تخت های بیمارستانی تأمین اجتماعی را داراست.

دکتر حمزه زاده گفت: بیمارستان میلاد یکی از بیمارستان های مطرح سازمان تامین اجتماعی و به عبارتی ویترین درمان این سازمان است و حتی در سطح ملی و منطقه ای نیز شناخته شده و برند است و تمامی پزشکان، پرستاران و کارکنان آن صادقانه به بیماران خدمت می نمایند.

مدیر عامل بیمارستان میلاد توضیح داد: تعداد تخت های بستری در نظر گرفته شده بیمارستان میلاد از سوی مراجع وزارت بهداشت برای بیماران مبتلا به کرونا 300 تخت بود که در بعضی ایام ما حدود 700 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان داشتیم که این امر نشان می دهد در دوران طغیان امواج چهارگانه کرونا محدودیت و سقفی در پذیرش بیماران کرونایی نداشته ایم.

وی درمان بیماران دارای بیمه تامین اجتماعی را در بیمارستان میلاد رایگان اعلام نمود وگفت: برای بیمارانی که فاقد این بیمه هستند تعرفه دولتی در نظر گرفتیم هر چند که بیش از 50 درصد این افراد به دلیل عدم تمکن اقتصادی رایگان درمان شدند.

حمزه زاده در پاسخ به خبرنگاری درباره این که آیا مبلغی از منابع تخصیص داده شده به ستاد ملی کرونا به بیمارستان میلاد اختصاص پیدا نموده است یا خیر؟گفت: تا کنون ریالی از هیچ جایی دریافت ننموده ایم این در حالی است که بیمارستان میلاد به صورت شرکتی اداره می گردد و کرونا باعث کاهش عمل های جراحی و به تبع آن کاهش درآمد های بیمارستان شده است.

همچنین دکتر حمید رضا صفی خانی قائم مقام مدیر عامل بیمارستان میلاد خاطر نشان کرد: در همه گیری کرونا،میلاد ظرفیت فوق تخصصی خود را به خدمت رسانی به بیماران کوید تبدیل کرد و درحقیقت به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمود.

وی توجه به کمیت وکیفیت خدمات بیمارستان میلاد در خدمات را از اولویت های توجه مدیریت ارشد بیمارستان دانست وگفت: شاخص های کیفی مراقبت و درمان بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان قابل افتخار است.

وی با اشاره به شاخص CFR (مرگ و میر قطعی ناشی از عفونت کووید)گفت: این شاخص در امریکا 3.8، در انگلیس 15 و میانگین جهانی 4.3 است اما در بیمارستان میلاد حدود 2 است که این عدد بیانگر این است که از میانگین جهانی کمتر می باشد که این امر یعنی مراقبت های درمانی در بیمارستان میلاد مبتنی بر دانش است.

او میزان مرگ و میر مادران پر خطر را یکی از مهمترین شاخص های بیمارستانی ذکر کرد و گفت: روزانه بیش از 12 مادر پر خطر درگیر کرونا موردمراقبت ویژه درمانی قرار می گیرند که در 17 ماه گذشته که کشور درگیر کروناست مرگ و میر مادران پر خطر کمتر از میانگین شاخص های بین الملی است.

دکتر مهدی ناقوسی معاون درمان بیمارستان میلاد نیز گفت: در بعضی روزها 100 عمل جراحی اورژانس انجام می دهیم و در عین حال بیماران مبتلا به کرونا را نیز پذیرش می کنیم.

وی در مورد مادران پر خطر گفت: بیش از 400 مادر باردار کوویدی در بیمارستان میلاد بستری و پس از بهبود ترخیص شده اند.

او خاطر نشان کرد: 911 نفر از همکاران ما در بیمارستان میلاد به کرونا مبتلا شدند و یک شهید سلامت هم داشته ایم که این موضوع بیانگر این است که در خدمت به بیماران با تمام توان هستیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1612

به "بیماران کرونایی فاقد بیمه درمان با تعرفه دولتی درمان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران کرونایی فاقد بیمه درمان با تعرفه دولتی درمان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید