آنالیز طرح انتقال آب دریای عمان به استان های جنوبی و شرقی در مجلس

به گزارش مینی نت، عضو کمیسیون عمران مجلس از آنالیز طرح انتقال آب دریای عمان به استان های جنوبی و شرقی در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.

آنالیز طرح انتقال آب دریای عمان به استان های جنوبی و شرقی در مجلس

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

سید کمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار حوزه مجلس مینی نت، درباره جلسه امروز این کمیسیون،گفت: کمیسیون امروز 3 دستور داشت. دستور اول اصلاح قانون ماده 60 قانون 5 ساله ششم بود.

وی در ادامه اضافه نمود: با توجه به زلزله کرمانشاه که خرابی های زیادی را به بار آورد، اصلاحاتی در قانون برنامه ششم ماده 60 صورت گرفت که بحث پهنه بندی زلزله، نقاط زلزله خیز و استفاده از دستگاه های شتاب نگار، زلزله سنج و توزیع آن در سطح کشور برای شناسایی نقاط زلزله خیز انجام گردد. با توجه به مکان یابی و با توجه به پهنه بندی زلزله در کشور، دولت را موظف کنیم که اعتبار لازم برای دستگاه های شتاب نگار و زلزله سنج را در سطح کشور اختصاص دهند. هم در قوانین و مقررات شهرسازی به پهنه بندی زلزله توجه گردد و در بازسازی ها دولت توجه داشته باشد، مکانهایی که زلزله خیز است، مورد استفاده قرار نگیرد.

شهریاری درباره مصوبه دوم این کمیسیون، اظهار کرد: مصوبه دوم طرح بعضی از نمایندگان به خصوص نمایندگان استان سیستان و بلوچستان بود که طرحی مبنی بر انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان را مطرح کردند.

عضو کمیسیون عمران در ادامه گفت: بنده نیز پیشنهاد کردم طرح انتقال آب توسط دولت به طرح انعقاد قرارداد با سرمایه گذار داخلی و خارجی تبدیل گردد. همچنین خرید تضمینی آب توسط دولت و انتقال آن به بخش های جنوبی و میانی کشور دیده گردد. تا طبق این طرح با نصب آب شیرین کن ها در خلیج فارس و دریای عمان بتوان آب شیرین را به استان های جنوبی، مرکزی و مناطق کم آب منتقل کرد.

وی درباره دستور سوم این کمیسیون، ادامه داد: دستور سوم ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و ساختمان بود که بعضی از مواد آن مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 511

به "آنالیز طرح انتقال آب دریای عمان به استان های جنوبی و شرقی در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز طرح انتقال آب دریای عمان به استان های جنوبی و شرقی در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید