اشرف غنی: احتمال جنگ داخلی در افغانستان وجود دارد

به گزارش مینی نت، رئیس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد که احتمال وقوع جنگ داخلی در این کشور وجود دارد اما نیروهای افغان پس از پایان ماموریت جنگی نیروهای خارجی قادر به تامین امنیت و حفظ نظام هستند.

اشرف غنی: احتمال جنگ داخلی در افغانستان وجود دارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان گفت که پس از خروج نظامیان آمریکایی امکان بروز جنگ داخلی وجود دارد.

وی با بیان این موضوع گفت که در سال 2014 وقتی ماموریت جنگی نیروهای خارجی بطور رسمی سرانجام یافت و به ماموریت آموزشی تغییر پیدا کرد همه از قبل شاهد نابودی نظام جمهوریت بودند اما چنین نشد.

اشرف غنی درباره احتمال موفقیت فرایند صلح به اشپیگل گفت: تصمیم گیری درباره صلح در وهله اول در سطح منطقه صورت می گیرد و من باور دارم که در مرحله حیاتی بازاندیشی قرار داریم، آمریکا اکنون نقش جزئی را ایفا می کند و مسئله جنگ و صلح اکنون در دستان پاکستان است.

رئیس جمهور افغانستان اضافه نمود که ژنرال قمر جاوید باجوه رئیس ستاد ارتش پاکستان در سفر اخیرش به کابل به او اطمینان داد که احیای امارت طالبان به نفع هیچکس در منطقه، بویژه پاکستان نیست.

اشرف غنی درباره آزادی زندانیان طالبان نیز گفت: تنها درصورتی با آزادی هفت هزار زندانی این گروه موافقت می کند که این اقدام منجر به یک توافق جامع صلح شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر درباره آینده افغانستان و این موضوع نگران است که مانند آمریکایی ها در ویتنام در آخرین پرواز مجبور به ترک کابل باشد، گفت: من می دانم که تنها یک گلوله با مرگ فاصله دارم و بارها به جانم سوء قصد شده است اما افغانستان ویتنام جنوبی نیست و من بواسطه کودتا اینجا نیامدم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1611

به "اشرف غنی: احتمال جنگ داخلی در افغانستان وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: احتمال جنگ داخلی در افغانستان وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید