سرانجام بازی های المپیک 2016، ایران در رده بیست وپنجم نهاده شد، آمریکا، انگلیس و چین اول تا سوم شدند

به گزارش مینی نت، تیم ملی بسکتبال آمریکا با پیروزی مقابل صربستان به مدال طلای بسکتبال مردان المپیک رسید تا آخرین طلای ریو را صید کند. کاروان کشورمان هم با حضور در رده بیست وپنجم به کارش خاتمه داد.

سرانجام بازی های المپیک 2016، ایران در رده بیست وپنجم نهاده شد، آمریکا، انگلیس و چین اول تا سوم شدند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مینی نت، تیم ملی بسکتبال آمریکا با پیروزی قاطع 96 بر 66 مقابل صربستان در فینال بازی های المپیک 2016 ریو به مدال طلای بسکتبال مردان رسید تا آخرین مدال های المپیک 2016 ریو توزیع گردد و این رقابت ها به انتها برسد. آمریکا اولین مدال (تیراندازی) و آخرین مدال (بسکتبال) که هر دو طلایی رنگ بود را کسب کرد.

همچنین کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران با 63 ورزشکار و با نام کاروان امام رضا (ع) در بازی های المپیک 2016 ریو حضور پیدا کرد. در این دوره از مسابقات ورزشکاران کشورمان به 8 مدال رنگارنگ دست پیدا کردند و در نهایت بیست وپنجم شدند.

8 مدال ایران در این بازی ها 3 طلا، یک نقره و 4 برنز بود. سه طلای ایران توسط کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه برداری و حسن یزدانی در کشتی آزاد کسب شد.

تنها نقره کاروان امام رضا را کمیل قاسمی در کشتی آزاد گرفت و کیمیا علیزاده در تکواندو، سعید عبدولی و قاسم رضایی در کشتی آزاد و حسن رحیمی در کشتی فرنگی مدال های برنز ایران را به دست آوردند.

در انتها این رقابت ها کشورمان با 8 مدالی که کسب کرد در رتبه 25 جدول توزیع مدال ها نهاده شد. این موضوع در حالی رخ داد که کشورمان در المپیک 2012 لندن با 12 مدال شامل 4 طلا، 6 نقره و 2 برنز به عنوان 17 جدول رده بندی توزیع مدال ها نهاده شد.

در جدول رده بندی این رقابت ها آمریکا (46 طلا، 37 نقره و 38 برنز)، انگلیس (27 طلا، 23 نقره و 17برنز) و چین (26 طلا، 18 نقره و 26 برنز) به عناوین اول تا سوم دست یافتند.

جدول کامل رده بندی کشورهای حاضر در المپیک 2016 ریو را در زیر ببینید:

منبع: تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 772

به "سرانجام بازی های المپیک 2016، ایران در رده بیست وپنجم نهاده شد، آمریکا، انگلیس و چین اول تا سوم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام بازی های المپیک 2016، ایران در رده بیست وپنجم نهاده شد، آمریکا، انگلیس و چین اول تا سوم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید