نارضایتی و نگرانی مردم به دلیل حذف قیمت مسکن از سایت های خرید و فروش

به گزارش مینی نت، مردم در فضای مجازی به تصمیم حذف قیمت های آگهی های مربوط به مسکن و املاک در سایت های خرید و فروش اعتراض نموده و نقدهای جدی به آن وارد نموده اند.

نارضایتی و نگرانی مردم به دلیل حذف قیمت مسکن از سایت های خرید و فروش

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

اخبار شرکت ها؛ از روز گذشته سایت های خرید و فروش اینترنتی در حال حذف قیمت های خرید و حتی اجاره و رهن املاک هستند؛ سایت دیوار تمام قیمت های آگهی های مربوط به مسکن و املاک را حذف و به جای آن واژه توافقی را جایگزین نموده و دیگر سایت ها و اپلیکیشن های مشابه هم به مرور در حال حذف قیمت ها هستند. این فرایند پس از شکایت وزارت صمت و به دستور مراجع قضایی برای کنترل قیمت مسکن در حال اجرا است و با این حساب فعلا نمی توان در سایت های آگهی مسکن، قیمت فروش یا اجاره بها را مشاهده کرد.

اما در همین چند ساعت گذشته مردم در فضای مجازی به این تصمیم اعتراض نموده و نقدهای جدی به آن وارد نموده اند. کاربران که پیش از این از سایت های خرید و فروش برای پیدا کردن ملک استفاده می کردند، شکایت نموده اند که با حذف قیمت ها خرید یا اجاره مسکن برای آنها سخت شده و در فصل جابجایی نمی توانند مسکن مورد نظر خود را پیدا نمایند. گروهی دیگر معترض شده اند که با حذف قیمت ها هیچ مرجعی برای قیمت گذاری وجود ندارد و نمی دانند ارزش واقعی مسکنی که می خرند یا اجاره می نمایند، چقدر است.

دسته دیگری هم نگران هستند که با حذف قیمت ها از روی سایت های آگهی مسکن، نه تنها مسئله ای حل نشود بلکه به زودی شاهد افزایش هر چه بیشتر قیمت مسکن هم باشیم.

مردم با حذف قیمت ها دچار سردرگمی شده و احساس می نمایند فروشندگان و مشاوران املاک عمدا قیمت را توافقی ثبت نموده اند تا ملک را به قیمت بالاتری به فروش برسانند.

سایت های آگهی خرید و فروش و اجاره ملک و مسکن در سال های گذشته به یکی از مهم ترین ابزارها در این بازار تبدیل شده اند و بنا به گزارش ملک رادار، سایت دیوار به تنهایی 67 درصد از این بازار را در اختیار گرفته است و حذف قیمت مسکن در سایت های خرید و فروش اینترنتی نارضایتی ها و نگرانی های شهفرایندان را برانگیخته و عده زیادی را با مسائل زیادی در معامله و اجاره مسکن روبرو نموده است.

در هفته های آینده با شروع فصل تابستان مردم به سنت همیشگی به دنبال اجاره خانه جدید هستند و با این اوضاع کسی نمی داند که بدون دسترسی به قیمت ها مردم چطور می توانند نیازشان را رفع نمایند. در حال حاضر کاربرانی که با انتخاب بازه قیمتی و محله می توانستند در سایت ها، خانه مورد نظرشان را پیدا نمایند، حالا سردرگمی عجیبی را تجربه می نمایند. سوال اینجاست که اگر این اقدام برای رفاه حال مردم صورت گرفته، چرا واکنش مردم و کاربران فضای مجازی نسبت به آن، اینقدر منفی بوده و همه به دنبال بازگشت قیمت ها به دسته بندی املاک هستند؟

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 907

به "نارضایتی و نگرانی مردم به دلیل حذف قیمت مسکن از سایت های خرید و فروش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی و نگرانی مردم به دلیل حذف قیمت مسکن از سایت های خرید و فروش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید