فعالیت بیش از 25 درصد دانشجویان علوم پزشکی در رشته های مختلف ورزشی

به گزارش مینی نت، رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت؛ از فعالیت ورزشی بیش از 25 درصد دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رشته های ورزشی مختلف اطلاع داد.

فعالیت بیش از 25 درصد دانشجویان علوم پزشکی در رشته های مختلف ورزشی

به گزارش مینی نت، مهدی مقدم منش در حاشیه افتتاح مجموعه ورزشی چند منظوره در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم دانشگاه علوم پزشکی ساری،ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: این دانشگاه از نظر فعالیت های ورزشی دانشجویان و همچنین فضای اماکن ورزشی استاندارد یکی از بهترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور است که البته دانشجویان این دانشگاه از المپیادهای ورزشی بسیار استقبال می نمایند و هر ساله شرکت نماینده های زیادی را به مسابقات اعزام می نمایند.

وی اضافه نمود: مجموعه ورزشی چند منظوره دانشگاه علوم پزشکی ساری که امروز افتتاح شد رکورد مدت زمان ساخت یک سالن ورزشی را در کشور زده است چراکه این مجموعه در مدت 10 ماه احداث و تجهیز شد و به بهره برداری رسید. این مجموعه ورزشی با توجه به نور، کف پوش و سازه سالن از کیفیت بسیار خوب و استانداردی برخوردار است که جز یکی از بهترین سالن های ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور محسوب می گردد.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت اعلام نمود: بیش از 25 درصد دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رشته های ورزشی مختلف فعالیت می نمایند.

مقدم منش گفت: از سال 1365 که دانشگاه های علوم پزشکی از وزارت علوم جدا شدند سهم ناچیزی در حوزه ورزشی به دانشگاه های علوم پزشکی رسید به همین دلیل در همان سال ها وزارت بهداشت اقدام به ساخت سالن های ورزشی برای دانشگاه های علوم پزشکی کرد.

وی اضافه نمود: خوشبختانه تا کنون تقریبا 95 درصد دانشگاه های علوم پزشکی حداقل یک باب سالن ورزشی دارند البته برخی دانشگاه های علوم پزشکی دارای دو سالن ورزشی، زمین چمن و استخر سرپوشیده هستند که موجب شده سرانه ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی افزایش پیدا کند.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه سرانه ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی بیشتر از استانداردهای کشوری است، اعلام نمود: سرانه ورزشی ایران به ازای هر نفر کمتر از یک متر مربع است اما در دانشگاه های علوم پزشکی این سرانه بیشتر از یک متر مربع است و حتی در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی سرانه ورزشی به ازای هر دانشجو بیش از دو مترمربع است.

مقدم منش گفت: در طی سه دهه اخیر فضاهای ورزشی خوبی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور ساخته شده است به ویژه فضاهای ورزشی درون خوابگاهی که تقریبا اکثر خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشکی دارای فضاهای ورزشی هستند و دانشجوها و ساکنان خوابگاه از آن استفاده می نمایند.

وی اضافه نمود: با توجه به افزایش تعداد دانشجوهای دانشگاه های علوم پزشکی و به ویژه افزایش دانشجویان دختر که نسبت به دانشجویان پسر بیشتر هستند؛ ضروری است که یک سالن ورزشی اختصاصی برای دختران در هر دانشگاه احداث گردد البته تا کنون برخی از دانشگاه های علوم پزشکی این کار را انجام دادند و دارای دو باب سالن ورزشی هستند.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت اظهار کرد: سامانه بانک اطلاعاتی اماکن ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی تا انتها امسال راه اندازی می گردد تا اطلاعات دقیقی در این زمینه جمع آوری کنیم و از وضعیت فضاهای ورزشی دانشگاه ها به طور دقیق اطلاع داشته باشیم چراکه برخی دانشکده های علوم پزشکی به تازگی مستقل شدند و تعداد دانشگاه های علوم پزشکی افزایش پیدا نموده است و برخی از آن ها فضای ورزشی ندارند.

مقدم منش گفت: در حال حاضر 68 دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور وجود دارد که از این میان حداقل 55 دانشگاه دارای یک باب سالن ورزشی هستند اما برخی از دانشکده های تازه استقلال یافته سالن ورزشی ندارند و از طرفی برخی دانشگاه ها دو باب سالن ورزشی دارند به همین دلیل در مجموع 70 سالن ورزشی سرپوشیده در دانشگاه های علوم پزشکی کشور وجود دارد.

وی اضافه نمود: برخی دانشگاه های علوم پزشکی سالن ورزشی در حال ساخت دارند اما با توجه به اینکه در امسال اعتبارات تملک عمرانی بسیار کمی به دانشگاه های علوم پزشکی تخصیص پیدا کرد به همین دلیل پیشرفت فیزیکی کمی دارند و تا انتها امسال هیچ کدام از پروژه های سالن های ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی به بهره برداری نمی رسد.

به گزارش مفدا، رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت در انتها توضیح داد: 12 رشته ورزشی قهرمانی برای پسران و 10 رشته ورزشی قهرمانی برای دختران و همچنین 10 رشته ورزش های همگانی برای دختران و پسران در المپیادهای ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می گردد و دانشجوها در طی سال در این رشته های ورزشی در دانشگاه ها فعالیت دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 67

به "فعالیت بیش از 25 درصد دانشجویان علوم پزشکی در رشته های مختلف ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت بیش از 25 درصد دانشجویان علوم پزشکی در رشته های مختلف ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید