راهنمای انتخاب برترین مدل موی مردانه برای انواع فرم صورت

به گزارش مینی نت، آیا تابه حال دقت نموده اید که انتخاب یک مدل موی مردانه بر اساس فرم صورت تا چه مقدار می تواند در تغییر چهره شما تاثیر داشته باشد؟ حالا این را بگذارید کنار این که هر مدل موی مردانه ای هم به فرم صورت خاصی می آید. طبیعی است که مدل موی مردانه برای صورت کشیده باید با مدل موی مردانه برای صورت گرد یا بیضی تفاوت داشته باشد. البته اختیار با شماست که چه مدل مویی را انتخاب کنید اما این واقعیت است که هر مدلی به صورت شما نخواهد آمد؛ بنابراین اگر فرم صورت خودتان را بشناسید و با مدل موی مناسب برای انواع فرم صورت آشنا باشید، می توانید ظاهرتان را از آنچه که هست، زیباتر کنید. در ادامه این مطلب با مجله خبرنگاران همراه باشید تا نگاهی به انواع فرم صورت و مدل موهایی بیندازیم که برای صورت هایی با فرم متفاوت مناسب است.

راهنمای انتخاب برترین مدل موی مردانه برای انواع فرم صورت
 • مدل کلاه مردانه و راز انتخاب بر اساس فرم صورت

صورت من چه فرمی است؟

برای اینکه بتوانید برترین مدل موی مردانه مناسب خود را پیدا کنید، باید اول متوجه شوید چه فرم صورتی دارید. چنین کاری ساده تر از آن است که فکر می کنید؛ اما باید کمی دقت داشته باشید. برای تعیین فرم صورت، کافی است موهای خود را به سمت عقب بکشید و با دقت به طول و عرض صورت و ویژگی های آن دقت کنید. طول صورت، عرض پیشانی، عرض چانه و گونه ها همه در تعیین فرم صورت شما اهمیت دارند و در نهایت بر اینکه چه مدل مویی را انتخاب می کنید، تاثیرگذارند؛ اما برای تشخیص فرم صورتتان اول باید با انواع این فرم ها آشنا باشید.

صورت بیضی

در مطلب مدل ریش مناسب برای صورت های مختلف درباره انواع فرم صورت شرح داده ایم، اما در این مقاله هم به هر کدام از فرم ها به صورت خلاصه اشاره می کنیم. اگر طول صورت شما تقریبا دو برابر عرض آن باشد، فرم صورت شما بیضی است. طول صورت از لبه پیشانی تا نوک چانه و عرض آن فاصله بین گونه ها است. این فرم صورت برای زنان، ایدئال محسوب می گردد ولی برای مردان چندان ایدئال نیست. اما جای نگرانی وجود ندارد، ما به شما می گوییم برای داشتن ظاهری زیبا باید چه کار کنید.

مدل موی مردانه برای صورت بیضی

اگر فرم صورت شما بیضی شکل است، باید بگوییم که خبرهای خوبی برایتان داریم؛ چون طیف وسیعی از مدل های موی مردانه به این فرم صورت می آید. همه چیز به این بستگی دارد که شما دوست دارید چگونه موهایتان را مدل بدهید. انواع مدل موی پمپادور یا حتی بلندتر از آن می توانند برای فرم صورت بیضی مناسب باشند. مدل مو مردانه کوتاه کات باز و حتی سر کاملا تراشیده هم به این مدل فرم صورت می آید. با این همه، اگر موهایتان تا روی شانه هم برسند باز هم خوش ظاهر دیده می شوید؛ چراکه مدل موی مردانه بلند هم برای فرم صورت بیضی مجذوب نمایندهیت خاص خودش را خواهد داشت.

 • برای این که صورتتان را خوش فرم تر نشان دهید، موها را از پیشانی کنار بزنید. ابتدا موها را به سمت عقب برده، سپس فرق کج باز کنید. هدف از باز کردن فرق، زاویه دادن به صورت است.
 • مدل موی مردانه کلاسیک هم برای شما مناسب است. به این صورت که کناره های مو کمی کوتاه تر از بالای سر باشد. در این حالت هم فرق کج باز کنید.
 • مدل مویی که جلوی آن خرد شده و روی پیشانی می ریزد هم جزو گزینه های مناسب برای صورت بیضی است، چون از بیضی بودن صورت کم و به دایره ای شدن آن یاری می نماید.

صورت مربعی

فرم ایدئال صورت برای مردان، معمولا صورت مربعی است. در این فرم، مقدار طول و عرض صورت به هم نزدیک است و صورت در گوشه ها، زاویه دارد. طوری که وقتی به آن نگاه می کنید متوجه ساختار مربعی آن می شوید.

مدل موی مناسب برای صورت مربعی

خطوط فک در افرادی که فرم صورت مربعی دارند، بسیار واضح تر و تعیین تر است؛ به همین علت توصیه می گردد که در مدل مویی که انتخاب می کنید، یک آندرکات قوی وجود داشته باشد تا بتوانید از این ویژگی خدادادی نهایت استفاده را ببرید. روی این فرم صورت می توان انواع مدل موی مردانه را پیاده کرد و مطمئن بود که هرکدام از آن ها را به مقدار کافی زیبا و مجذوب نماینده از آب درمی آیند؛ بنابراین از این که مدل های مختلف را با مقدار ها و استایل های متفاوت روی این نوع فرم صورت تجربه کنید، نترسید. پیشنهاد ما این است که به جای تمرکز روی بلند یا کوتاه بودن موهایتان، به اندازه پرپشت بودن آن توجه داشته باشید و بسته به اینکه چه حجمی از مو را دارید، از مدل مو مردانه کلاسیک یا کوتاه بهره ببرید.

 • اگر صورت شما مربعی است می توانید از انواع مدل موی کوتاه بهره ببرید. اما باید بدانید موی خیلی کوتاه، زاویه های صورت شما را برجسته تر می نماید.
 • خرد کردن لایه های رویی مو، چهره شما را زیباتر نشان می دهد.
 • فرق کج برای شما ایدئال است.
 • گذاشتن ته ریش می تواند به زیبایی چهره شما بیشتر یاری کند.

صورت مستطیلی

صورت مستطیلی ترکیبی از ویژگی های صورت بیضی و مربعی را دارد؛ یعنی طول آن از عرضش بیشتر است ولی گوشه های صورت، زاویه دار هستند.

مدل موی مردانه برای صورت کشیده و مستطیلی

بهتر است در انتخاب مدل موی مردانه برای صورت های کشیده توجه کنید که آن را از آنچه که هست، کشیده تر نشان ندهید. برای این کار هم بهتر است از مدل موی پامپادور بپرهیزید و در مقابل مدل موی متعادل تری را انتخاب کنید. موهای خود را مرتب نگه دارید تا حجم بیشتری به موهایتان نداده باشید. می توانید از حالت دهنده های مو هم بهره ببرید اما مراقب باشید آن ها را طوری حالت ندهید که به کشیدگی صورتتان اضافه نمایند!

مدل موهایی که چتری داشته باشند و فاصله پیشانی را کم نمایند، مناسب هستند. مدل مویی با طول میانه برای این نوع فرم صورت یکی از برترین گزینه ها به شمار می آید.

 • از آنجا که صورت مستطیلی کشیده است، در صورتی که می خواهید موهای بالای سر را بلند نگه دارید، نباید کناره های آن را کوتاه کنید (یعنی درست همان مدلی که این روزها مد شده است، برای شما مناسب نیست).
 • از مدل هایی بهره ببرید که بالا و کناره های مو در آن نسبتا بلند است. کناره های مو را با ژل یا سایر حالت دهنده ها به عقب نرانید و بگذارید روی شقیقه هایتان بریزد.
 • می توانید مقداری از موها را روی پیشانی بریزید تا از طول صورتتان کم و به عرض آن اضافه کند.

صورت گرد

صورت گرد، طول و عرض نزدیک به هم دارد اما بدون زاویه است. اگر صورت شما گرد است بهتر است به مربعی کردن آن فکر کنید.

مدل موی مردانه برای صورت گرد

فرم صورت دایره ای همان طور که متوجه شدید، به طور طبیعی فاقد زوایا و ابعاد تیز است. به همین خاطر شما باید با استفاده از مدل مویی که انتخاب می کنید، به این قسمت فرم بدهید. به وسیله موها صورتتان را زاویه دار کنید. می توانید کناره ها را کوتاه نگه دارید ولی حتما به بخش بالای موها حجم یا به اصطلاح پوش بدهید. کچل کردن و تراشیدن تمام موها ایده چندان جالبی برای شما نیست. بعلاوه می توانید فرق سر باز کنید؛ اما نه صاف، بلکه با کمی زاویه.

از انواع مدل موهای مردانه که می توانند برای این نوع فرم صورت مناسب باشند، می توان به پمپادور و کوییف اشاره نمود؛ چراکه از اطراف خالی تر هستند و فرمی زاویه دار به صورت شما می دهند. هرچند که فرم صورت گرد در میان مردان نادر است اما نباید آن را با صورت و گونه های چاق یا چانه های نرم اشتباه گرفت. علاوه بر این، نکته ای که در خصوص چنین فرم هایی وجود دارد، این است که معمولا سن افراد را پایین تر از آنچه که هست، نشان می دهد؛ پس اگر تمایل ندارید تا بیبی فیس خطاب شوید، می توانید از یک ریشه مربعی کوتاه بهره ببرید که به صورتتان زوایای بیشتری ببخشد و سنتان را بیشتر نشان بدهد!

صورت لوزی یا الماسی

طول صورت لوزی بیشتر از عرض آن است، روی گونه ها زاویه دارد و عرض چانه و پیشانی در آن کم است.

مدل موی مناسب برای صورت لوزی

قسمت های کناری صورت، به خصوص در نواحی گونه ها برای آقایانی که صورت های الماسی دارند، بیش از دیگر انواع فرم های صورت واضح و تعیین است؛ به همین علت، لزوم اینکه موهای شما کمی جعد داشته باشد و مقداری آشفته به نظر برسد، بیشتر حس می گردد. جعد مو و آشفتگی اندک آن ها باعث می گردد تا مقداری از استخوان ها و زاویه گونه های شما پوشیده و متعادل گردد. در نتیجه این اتفاق، گونه ها با پیشانی تان تعادل بهتری پیدا می نمایند و در نهایت از نظر زیبایی شناسی صورت شما به تعادل بهتری می رسد. در عوض، بهتر است از کوتاه کردن موهای خود بپرهیزید، چراکه اگر گونه های شما به وسیله موهایتان به درستی پوشیده نشوند، صورت شما را پهن تر از آنچه هست نشان می دهند.

 • مدل مویی که پیشانی را عریض تر نشان دهد، برای شما ایدئال است.
 • مدل موهای خرد شده و لایه لایه برای شما مناسب هستند. این مدل ها به موهای شما حجم می دهند.
 • مدل موهای بلندتری که با استفاده از آن ها بتوان کناره های مو را پشت گوش زد، برای نشان دادن استخوان زاویه دار صورت لوزی و اضافه کردن به مجذوب نمایندهیت آن بسیار خوب عمل می نمایند.
 • بهتر است فرق خیلی کج باز کنید و موها را یک طرف بریزید.
 • یک ته ریش خیلی کم، مجذوب نمایندهیت شما را تکمیل می نماید.

صورت قلبی

این فرم صورت همانطور که از اسمش پیداست، شبیه قلب است، بنابراین در قسمت پیشانی عریض است و با نزدیک شده به چانه، باریک می گردد.

مدل موی مناسب برای صورت قلبی

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید، این است که در انتخاب مدل مو برای فرم صورت قلبی باید قسمت بالایی صورت را با قسمت پایینی متعادل کنید؛ بنابراین، باید مقدار موهای خود را متناسب با ویژگی های فرم صورتتان نگه دارید. روی این موضوع تمرکز داشته باشید که چانه شما نباید خیلی باریک به نظر برسد؛ پس خط ریش های پهن را جدی بگیرید چون از این اتفاق جلوگیری می نمایند. موهای با مقدار های کوتاه تا میانه برای این مدل صورت مناسب تر هستند و می توانید برای اینکه زاویه تیز چانه تان را بپوشانید از ته ریش یا ریش کامل بهره ببرید. بعلاوه مدل موی لِیِر هم برای فرم صورت قلبی مدلی ایدئال است.

 • از مدل موی خیلی کوتاه پرهیز کنید. این مدل ها باریک بودن چانه و عریض بودن پیشانی را تشدید می نمایند.
 • سایز مو را میانه نگه دارید. لایه های روی مو را با استفاده از قیچی پیتاژ خرد و با استفاده از تیغ کم حجم کنید.

صورت مثلثی

صوت مثلثی درست برعکس فرم صورت قلبی است. یعنی در آن پیشانی باریک و فک عریض است. این فرم صورت چندان زیاد نیست و عده کمی صورت مثلثی دارند. حالا اگر فرم صورت شما مثلثی باشد، باید این عناصر را متعادل کنید. چطور؟

مدل موی مناسب برای صورت مثلثی

آنچه اهمیت دارد این است که بدانید مدل موهایی که برای این نوع فرم صورت مناسب هستند، معمولا چندان بلند نیستند و خیلی به ندرت تا گردن می رسند. در عوض، برترین استایل ها حجم موها و پهنای پیشانی را بیشتر از آنچه که هست نشان می دهند. حتی می توانید از انواع محصولات حجم دهنده مو بهره ببرید. نکته دیگر اینکه ریش و فرم صورت مثلثی با هم میانه خوبی ندارند. پس بهتر است اگر چنین فرم صورتی دارید، نهایتا ته ریش داشته باشید یا اینکه کلا آن ها را بزنید.

 • با توجه به این که این فرم صورت برعکس فرم صورت قلبی است، مدل موی مردانه مناسب برای آن هم برعکس است. برای مثال به جای این که جلوی موها را کم حجم نشان دهید، اساس را بر پر حجم نشان دادن موها بگذارید. از این طریق به پیشانی عرض بیشتری اضافه می کنید.
 • مدل موهای بلندی که تا روی بینی می آیند، می توانند کناره های باریک صورت را بپوشانند و آن ها را تو پر نشان دهند.

حرف آخر

در این مطلب، شما را با 7 مدل مو مردانه براساس فرم صورت مناسب آن ها آشنا کردیم. از 7 فرم صورت مختلف گفتیم که بیضی، مربعی، قلبی، گرد، الماسی، مستطیلی و مثلثی هستند و در این بین، فرم صورت الماسی از باقی نادرتر است. انتخاب مدل موی مردانه مناسب شما می تواند براساس شخصیت، رتبه اجتماعی و البته فرم صورتتان باشد تا همگی در نهایت باعث گردد وقتی به آینه نگاه می کنید، حس خوبی داشته باشید. ضمناً، اگر موهای کم پشتی دارید، پیشنهاد می کنیم تا مقاله دیگر ما را درمورد انواع مدل موی مردانه برای موهای ریخته و کم پشت در خبرنگاران مطالعه کنید. در پایان این را هم به یاد داشته باشید که تنها یک مدل مو نیست که برای صورت شما مناسب باشد و همواره انتخاب های مختلفی دارید. دانستن این موارد فقط به شما یاری می نماید تا تصمیم بهتری بگیرید.

منابع: Manofmany, Thetrendspotter, Coolmenshair

منبع: دیجی استایل
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2047

به "راهنمای انتخاب برترین مدل موی مردانه برای انواع فرم صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب برترین مدل موی مردانه برای انواع فرم صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید