دهنوی: هر کالایی که وارد بورس کالا شود قیمت گذاری دستوری بر روی آن معنایی ندارد

به گزارش مینی نت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: به هر میزان که شرکت ها بتوانند محصولات خود را در شرایطی آزادتر و به دور از مداخلات قیمتی به فروش برسانند، در میزان بازدهی شرکت های مدنظر تاثیرگذار خواهد بود و بازدهی بالاتر برای هر شرکتی به معنای تاثیر مثبت بر فرایند قیمت سهام آن شرکت است.

دهنوی: هر کالایی که وارد بورس کالا شود قیمت گذاری دستوری بر روی آن معنایی ندارد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران از پایگاه خبری بورس کالا، محمدعلی دهقان دهنوی با اشاره به افزایش تنوع عرضه محصولات در بورس کالای ایران در ماه های اخیر گفت: شرکت های بورسی که محصولاتشان را در بورس کالای ایران عرضه می کنند، در واقع بستری رقابتی را برای فروش محصولات خود انتخاب کرده اند که این موضوع در رشد بازدهی شرکت ها و به دنبال آن بهبود شرایط سهام شرکت ها اثر مثبتی خواهد داشت.

وی به مزایای عرضه محصولات شرکت ها در بورس کالا اشاره کرد و گفت: براساس قانون، شرکت هایی که بتوانند محصولات خود را از طریق سازوکار بورس کالا عرضه کنند، کالای آن شرکت ها از شمول قیمت گذاری و برخی دیگر از مداخلات خارج خواهد شد.

دهقان دهنوی گفت: در بورس کالا، فضایی رقابتی و آزاد برای شرکت ها فراهم می شود و در این بستر، قیمتی مناسب تر برای محصولات شرکت ها کشف می شود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به عرضه محصولات معدنی و سیمان در بورس کالا و تاثیر آن بر سهام این شرکت ها در بورس اشاره و تاکید کرد: هر کالایی که بتواند وارد بورس کالا شود دیگر قیمت گذاری دستوری بر روی آن معنایی ندارد.

گفتنی است پیشتر رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بورس کالای ایران در ماهیت خود یک پلتفرم معاملات است و این بستر معاملات، مشخص کننده قیمت نیست، بلکه مکانی را فراهم کرده که قیمت ها براساس عرضه و تفاضا کشف شود؛ بنابراین هرگونه اعمال دستوری قیمت در بورس کالای ایران به معنی انحراف قیمت و ضربه زدن به اقتصاد کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1628

به "دهنوی: هر کالایی که وارد بورس کالا شود قیمت گذاری دستوری بر روی آن معنایی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهنوی: هر کالایی که وارد بورس کالا شود قیمت گذاری دستوری بر روی آن معنایی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید