حمل و نقل عمومی در لندن، انگلیس (قسمت دوم)

به گزارش مینی نت، اگر دوست دارید با شهر لندن مرکز پادشاهی بریتانیا آشنا شوید و از جاذبه های گردشگری آن تماشا کنید، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی لندن برترین راه برای گشت و گذاری چند ساعت یا چند روزه است که صرفه جویی در هزینه های سفر نیز می گردد.

حمل و نقل عمومی در لندن، انگلیس (قسمت دوم)

لندن یکی از شهرهای زیبا با جاذبه های گردشگری و تاریخی بی نظیر است. این شهر قدمتی 2000 ساله دارد و در کنار رودخانه تیمز قرار گرفته است. تاریخ ساخت این شهر را به دوران روم باستان نسبت داده اند. لندن یکی از برترین شهرهای انگلستان است که سیستم اداری منظم و گسترده ای دارد که این باعث پیشرفت در این شهر و مدیریت بهتر در سیستم حمل و نقل عمومی لندن شده است.

قطارهای محلی در لندن

از شبکه قطار زمینی لندن برای سفر در سراسر شهر و دورتر از محدوده مترو استفاده می گردد.

خدمات راه آهن محیطی شهر و اطراف شهر را پوشش داده و بیشتر از شبکه تونلی توسعه یافته است. بیشتر خطوط قطار محلی به طور موثری با سیستم تونلی در ارتباط بوده و پرداخت کرایه آن ها از طریق کارت مسافرتی اویستر، کارت اویستر، مسافرتی و کارت پرداخت انجام می گردد.

اطلاعات مربوط به خدمات قطار محلی لندن

حمل و نقل محیطی لندن (TfL) در حال حاضر خدمات خود را در شش جهت ارائه می دهد. سفر با قطار و دیگر روش های حمل و نقل عمومی می تواند به صورت آنلاین و با استفاده از برنامه سفر جاده ای لندن برنامه ریزی گردد. راه آهن برای پرداخت کرایه ها چندین کارت مختلف تخفیفی در اختیار شما قرار می دهد تا هزینه ها کاهش یافته و حتی یک نوبت استفاده رایگان در اختیار شما قرار دهد:

 • مسافران جوان دارای کارت (16-25 سال) 30 پوند (124,000 تومان)
 • خانواده و دوستان دارای کارت (4 بزرگسال و 4 کودک 5 تا 15 ساله) 30 پوند (124,000 تومان)
 • افراد مسن دارای کارت (60+ ساله) 30 پوند (124,000 تومان)
 • شبکه کارتی (خدمات خاموش در جنوب شرقی انگلستان) 30 پوند (124,000 تومان)
 • معلولین دارای کارت (افراد معلول و مراقبین آن ها) 20 پوند (82,000 تومان)

تراموا لندن

تراموا در بخش هایی از لندن جنوبی بین ویمبلدون، کرایادون، بکنهام و نیو ادینگتون خدمت رسانی می نماید. خدمات این وسایل دائمی و در دسترس است. شبکه تراموای لندن، ترام لینک، در جنوب لندن و در سال 2000 بهره برداری شد. شبکه تراموای لندن از ویمبلدون از طریق کرویدون به بکنهام می رسد، تراموا در این مکان یک روش محبوب حمل و نقل است.

دسترسی به تراموا بدون هرگونه میانجی انجام می گردد. ترامواها بدون احتیاج به سطوح شیب دار و سایر ویژگی ها مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این، تمام خدمات تراموا برای کاربران جایگاه چرخدار صرف نظر از داشتن بلیط رایگان است.

ترموا جنوب لندن

تراموا در این منطقه ها در روزهای دوشنبه تا شنبه هر 10 دقیقه به ویمبلدون، المر انتهایی و بکنهام جانسون و هر 7 دقیقه یکبار به نیو ادینگتون سرویس دهی می نمایند.

کرایه اتوبوس و تراموا در لندن

هنگام تهیه بلیط، تراموا به عنوان بخشی از شبکه اتوبوس رانی در نظر گرفته می گردد. یک بلیط ثابت برای شبکه اتوبوس رانی و تراموا در لندن وجود دارد که قیمت آن در صورت تهیه با کارت اویستر 1,50 پوند (6,200 تومان) و در صورت تهیه بلیط کاغذی 2,60 پوند (10,700 تومان) است. کارت مسافرتی قابلیت استفاده در تراموا را دارند. گذرنامه های اتوبوس برای کل شبکه اتوبوس و تراموا معتبر هستند و به منطقه ها بستگی ندارند.

نرخ تعرفه بزرگسالان برای گذرنامه های اتوبوس عبارتنداز:

 • 7 روزه - 21,20 پوند (87,600 تومان)
 • 1 ماه - 81,50 پوند (337,000 تومان)
 • 1 سال - 848 پوند (3,500,000 تومان)

امکانات تراموا لندن

همه بچه ها زیر 16 سال و بعلاوه افراد 16 تا 17 ساله ای که در لندن زندگی می نمایند و تحصیلات خود را به انتها رسانده اند، پس از اتمام اعتبار کارت هایشان می توانند رایگان از خدمات اتوبوس و تراموا استفاده نمایند (بدون احتیاج به بچه ها زیر 5 سال).

جابه جایی برای مسافرین سالخورده و معلول در لندن به صورت رایگان انجام می گردد. سفر با تراموا برای کاربران جایگاه چرخدار صرف نظر از این که گذرنامه را نگه داشته اند یا نه رایگان است.

استفاده از دوچرخه در لندن

طرح دوچرخه عمومی لندن یک راه عالی برای سفر در اطراف شهر است و نیم ساعت اول استفاده از آن رایگان است! همین امروز دوچرخه خود را برداشته و به سواری بروید.

 • شما می توانید با استفاده از طرح کرایه دوچرخه عمومی لندن، دوچرخه ای استاندارد تهیه کنید.
 • بیش از 70 ایستگاه متصل به هم و 11000 دوچرخه برای کرایه در اطراف لندن وجود دارد.
 • 24 ساعت استفاده از دوچرخه استاندارد 2 پوند (8,200 تومان) هزینه دارد: 30 دقیقه اول هر سفر رایگان است.
 • در سفرهای طولانی، به ازای هر 30 دقیقه اضافی هزینه ای 2 پوندی (8,200 تومان) در نظر گرفته می گردد.
 • دوچرخه را می توان با استفاده از یک کارت بانکی در ایستگاه های موجود یا با استفاده از برنامه رسمی تهیه کرد.

تاکسی لندن

از تاکسی های نمادین لندن گرفته تا مینی تاکسی های محلی، ما تمامی اطلاعات مسافرتی مورد احتیاج برای یاری به مسافرت در اطراف لندن با تاکسی را در اختیار شما قرار می دهیم.

 • فقط تاکسی های سیاه را می توان در خیابان کرایه کرد. اگر نشانه زرد TAXI روشن باشد، به این معنا است که تاکسی آمادگی پذیرش مسافر را دارد.
 • تاکسی های سیاه مسافت و قیمت را میزان گیری می نمایند و حداقل هزینه آن ها 2,60 پوند (10,700 تومان) است.
 • اگر مینی تاکسی در دسترس باشد، می توان از آن به عنوان جایگزینی مقرون به صرفه تر استفاده کرد، قیمت ها را از قبل معین کنید؛ زیرا معیارهایشان یکی نیست.
 • مطمئن شوید که یک مینی تاکسی مجاز با نشان مجوز حمل و نقل در لندن کرایه نموده اید: مینی تاکسی های غیرقانونی، ناامن و بیمه نشده نیز وجود دارند. تجربه لندن گردی خود را با سواری در یکی از تاکسی های سیاه شهر، تکمیل کنید. تاکسی های رسمی لندن، تاکسی های سیاه را می توان در خیابان و یا در منطقه ها معین شده واقع در مکان های معین، از جمله در راه آهن اصلی، ایستگاه های مترو و اتوبوس کرایه کرد.

بعلاوه می توان تاکسی را با تلفن رزرو کرد. اگر نماد زرد TAXI در قسمت جلو روشن باشد، تاکسی آماده پذیرش مسافر است. تاکسی های سیاه به طور قانونی موظف هستند سفرهایی بیش از 12 مایل داشته (20 مایل برای تاکسی های فرودگاه هیتروو) یا سفرشان تا یک ساعت طول بکشد.

کرایه و راهنمای تاکسی ها در لندن

هزینه ها میزان گیری می شوند و حداقل هزینه 2,60 پوند (10,700 تومان) است. هزینه های اضافی در موارد زیر محاسبه می گردد: کرایه یک تاکسی سیاه از هیترو، کرایه تاکسی با تلفن و بعلاوه کرایه تاکسی در کریسمس و شب سال نو. پرداختی به همه تاکسی های سیاه از طریق کارت اعتباری صورت می گیرد، البته هیچ هزینه اضافی به علت پرداخت با کارت دریافت نمی گردد.

ماشین های کابلی خط هوایی امارات (Emirates) لندن

با ماشین های کابلی خط هواپیمایی امارات(Emirates) حرکت کنید و از منظره ها زیبای لندن لذت ببرید. استفاده از اتومبیل های کابلی یک راه آسان برای رفتن از شبه جزیره گرینویچ به منطقه ها سلطنتی است. سفر با اتومبیل های کابلی حدود 10 دقیقه طول می کشد. با این حال، در برترین حالت (از 7 صبح تا 9 صبح دوشنبه تا آدینه) سفر تقریبا پنج دقیقه به طول می انجامد. اتومبیل هایی با ظرفیت 10 نفر هر 30 ثانیه به ایستگاه می رسند.

پس از ساعت 7 بعداز ظهر، لذت بردن از خط هوایی شبانه (12 تا 13 دقیقه با هر وسیله ای) در کنار گوش دادن به موسیقی و تماشا ویدیو در کابین ها که موجب افزایش تجربه پرواز در هنگام تماشای شهر بعد از تاریکی موجود می گردد، بسیار لذت بخش و دل انگیز است.

شما می توانید از کارت اویستر و مسافرتی اویستر یا یک کارت پرداخت برای پرداخت هزینه سفر خود بهره ببرید.

هر بلیط برای بزرگسالان: 3,50 پوند (14,400 تومان) (3,92 یورو (13,500 تومان))

هر بلیط برای کودک: 1,70 پوند (7,000 تومان) (1,90 یورو (6,500 تومان))

منبع: کجارو / visitlondon.com
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1934

به "حمل و نقل عمومی در لندن، انگلیس (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل عمومی در لندن، انگلیس (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید