جزئیات پرداخت 2 وام قرض الحسنه ، ثبت نام در سایت احتیاج نیست

به گزارش مینی نت، معاون رئیس جمهور با بیان اینکه برای دریافت وام یک میلیون تومانی هیچ نیازی به ثبت نام در هیچ سایتی وجود ندارد، شرایط استفاده از وام ها و اعتبارات مربوطه در این ایام را اظهار داشت.

جزئیات پرداخت 2 وام قرض الحسنه ، ثبت نام در سایت احتیاج نیست

به گزارش مینی نت، محمد باقر نوبخت با اشاره به مصوبه ستاد مالی دولت اظهار کرد: طی روزهای آینده به خانوارهای دریافت نماینده یارانه نقدی به وسیله پیامکی که با سرشماره وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ارسال می گردد، فرصت یک وام قرض الحسنه با کارمزد 4% ارائه خواهد شد، در مرحله بعد خانوارها در صورت تمایل باید به وسیله پیامک رسمی اعلام شده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درخواست این وام را تأیید نمایند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقساط قرض الحسنه وام یک میلیون تومانی از تیر ماه از یارانه نقدی کسر خواهد شد گفت: بر اساس توافقات صورت گرفته اقساط این وام یک میلیون تومانی که به 23 میلیون خانوار ایرانی که یارانه نقدی 45500 تومانی دریافت می نمایند، ارائه می گردد 35 هزار تومان در هر ماه خواهد بود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه، سرپرست خانوار برای دریافت این یک میلیون تومان وام قرض الحسنه بایستی اعلام آمادگی خود را به وسیله پیامک اعلام کند، گفت: برای پرداخت این وام به 23 میلیون خانوار رقمی نزدیک 23 هزار میلیارد تومان باید به وسیله منابع بانکی در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار گیرد و این مبلغ به صورت یکجا به حساب سرپرستان خانوارهایی که درخواست خود را تأیید نموده اند واریز خواهد شد.

به گفته نوبخت، تفاوت 8 درصدی این وام قرض الحسنه بایستی به وسیله منابع دولت به سیستم بانکی کشور پرداخت گردد که سازمان برنامه و بودجه تضمین بابت پرداخت مابه التفاوت به بانک های عامل را متعهد خواهد شد.

نوبخت همچنین گفت: در ستاد مالی دولت مصوب شد تا این مبلغ قبل از آغاز ماه مبارک رمضان به حساب سرپرستان خانوار واریز گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه گفت: حدود 4 میلیون خانوار که بر اساس داده های بانک اطلاعاتی درآمد ثابت ندارند مانند کارگران فصلی، رانندگان تاکسی و سایر مشاغلی که در مصوبه دولت مشخص شده است، می توانند به جای وام یک میلیون تومانی وامی به ارزش یک تا دو میلیون تومان بگیرند.

وی اضافه کرد: سرپرستان این خانوارها نیز بایستی به پیامکی که به آنها برای دریافت این وام قرض الحسنه ارسال می گردد پاسخ دهند.

معاون رئیس جمهور تاکید نمود: باز پرداخت اقساط این دو وام از محل یارانه نقدی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای حدود 3 میلیون نفر نیز یاری های بلاعوض در نظر گرفته شده است، گفت: رقمی بین دویست تا 600 هزار تومان بر اساس بعد خانوار برای این گروه تدارک شده که مرحله اول آن در اسفندماه واریز شد و مرحله دوم آن تا پیش از انتها فروردین انجام خواهد شد.

به گفته دکتر نوبخت بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در ماههای اردیبهشت و خرداد ماه نیز این پرداخت بلاعوض انجام خواهد شد و همچنین در اردیبهشت ماه با توجه به همزمانی با ماه مبارک رمضان یک پرداخت ویژه نیز برای این خانوارها صورت خواهد گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 921

به "جزئیات پرداخت 2 وام قرض الحسنه ، ثبت نام در سایت احتیاج نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت 2 وام قرض الحسنه ، ثبت نام در سایت احتیاج نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید