اقامتگاه بوم گردی دژ گلی در روستای بیابانک سرخه افتتاح شد

به گزارش مینی نت، در مراسمی با حضور سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، فرماندار شهرستان سرخه و دهیار روستای بیابانک، اقامتگاه بوم گردی دژ گلی در روستای بیابانک شهرستان سرخه افتتاح شد.

اقامتگاه بوم گردی دژ گلی در روستای بیابانک سرخه افتتاح شد

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان سمنان، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان سمنان روز یکشنبه 2 خردادماه 1400 و در این مراسم گفت: این اقامتگاه، پنجمین اقامتگاه بوم گردی شهرستان سرخه است.

حمیدرضا دوست محمدی با اشاره به اینکه بیابانک اولین روستایی در استان سمنان است که بافت تاریخی ثبت شده در فهرست ملی دارد، اضافه نمود: ثبت بافت تاریخی و افتتاح اقامتگاه های بوم گردی، زمینه ساز توسعه شهرستان وزین و فرهنگی سرخه است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان سمنان با تأکید بر اینکه شهرستان سرخه قابلیت برندسازی در حوزه تاریخی و توسعه توریستی را دارد، گفت: کویر، دشت، کوهستان و روستاهای قابل توجه تاریخی از جمله جاذبه های شهرستان سرخه است.

او با اشاره به اینکه وجود فضاهای دست کند برند معماری سرخه است، اضافه نمود: روستاهای جوین و بیابانک همانند ابیانه و ماسوله قابلیت تبدیل به برند توریستی را دارند و تحقق این موضوع احتیاج به مشارکت جامعه محلی و مسئولان دارد.

دوست محمدی با بیان اینکه در روستاها نباید به دنبال الگوی توسعه شهری باشیم، گفت: بلوک های سیمانی، آسفالت و … همسان با بافت روستاها نیست و در بازسازی ها باید حفظ هویت روستاها مورد توجه قرار گیرد و از نمادهای تاریخی بومی و محلی استفاده گردد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان سمنان خواهان توجه به میراث معنوی و غذاهای محلی در شهرستان سرخه شد و اضافه نمود: توجه به میراث معنوی و استفاده از خوراک های محلی در رستوران ها و مراکز پذیرایی می تواند زمینه ساز توسعه توریستی پایدار باشد.

علی محمد مؤیدی زاده فرماندار سرخه نیز با تبریک هفته میراث فرهنگی، گفت: شهرستان سرخه در حال حاضر 44 اثر ثبت شده در فهرست ملی دارد و این شهرستان با جاذبه های توریستی قابل توجه، قابلیت جذب توریست را دارد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1633

به "اقامتگاه بوم گردی دژ گلی در روستای بیابانک سرخه افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامتگاه بوم گردی دژ گلی در روستای بیابانک سرخه افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید