یک تلسکوپ رباتیک از موشک جنجالی چین عکس گرفت

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نخستین تصویر از موشک لانگ مارچ 5B در مدار زمین منتشر شد. پروژه Virtual Telescope Project در ایتالیا این موشک را هنگام گذر کردن از جلوی تلسکوپ رباتیک النا عکاسی نموده است.

یک تلسکوپ رباتیک از موشک جنجالی چین عکس گرفت

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

موشک مذکور که هفته گذشته قسمت اصلی ایستگاه فضایی چین را به مدار زمین برد، پیش بینی می گردد طی روزهای آینده به طور کنترل نشده وارد اتمسفر گردد و ممکن است در منطقه ای مسکونی فرود بیاید.

به گفته محققان این موشک هنگام گذر از جلوی تلسکوپ مذکور از ارتفاع 700 کیلومتری سرعت بسیار زیادی داشته است. جیان لوکا ماسی یکی از ستاره شناسان این پروژه، عکس از زباله فضایی را ثبت نموده است.

او در این باره می گوید: آسمان بسیار درخشان بود و به همین دلیل شرایط برای عکاسی چندان مناسب نبود اما تلسکوپ رباتیک ما پیروز شد هاله این زباله فضایی را ثبت کند. این امر نشان دهنده قابلیت های خارق العاده تجهیزات رباتیک برای ردیابی چنین اجسامی است.

در این تصویر موشک چینی به شکل یک نقطه درخشان دیده می گردد. کارشناسان معتقدند این موشک فردا یا پس فردا وارد اتمسفر زمین می گردد اما به سختی می توان نقطه دقیق آن را معین کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1619

به "یک تلسکوپ رباتیک از موشک جنجالی چین عکس گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک تلسکوپ رباتیک از موشک جنجالی چین عکس گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید