کرونا، ممنوعیت تردد شبانه مغربی ها در ماه رمضان

به گزارش مینی نت، نخست وزیر مغرب تمدید قرنطینه بهداشتی سراسری و ممنوعیت تردد شبانه در ماه مبارک رمضان را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در این کشور ضروری و اجتناب ناپذیر دانست.

کرونا، ممنوعیت تردد شبانه مغربی ها در ماه رمضان

به گزارش گروه بین الملل مینی نت به نقل از روزنامه هسپرس، دولت رباط به تازگی مقررات قرنطینه بهداشتی در سراسر مغرب را تا 20 آوریل (30 اردیبهشت ماه) تمدید و رفت و آمد شبانه شهروندان را درماه مبارک رمضان ممنوع کرد.

نخست وزیر مغرب گفت: تمدید مقررات مربوط به قرنطینه بهداشتی در سراسر کشور و ممنوعیت رفت و آمد شبانه شهروندان در ماه مبارک رمضان (از ساعت 19 تا 5 بامداد) از اقدامات و تدابیر ضروری و گریز ناپذیر بود که برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در مغرب اعمال شده است.

سعدالدین عثمانی با اشاره به مسائل اقتصادی و اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا در مغرب گفت: تمدید قرنطینه بهداشتی و ممنوعیت تردد شبانه ما را در کاهش مبتلایان به کرونا و مرگ ومیر ناشی از این ویروس کمک می کند و بدیهی است که بهبودیافتگان از بیماری کرونا افزایش خواهند یافت.

نخست وزیر مغرب شرح داد: کانون شیوع ویروس کرونا در برخی مناطق کشور همچنان فعال است و این موضوع باعث نگرانی شده و ضروری است هر چه سریع تر از شیوع کرونا جلوگیری شود و این ویروس تحت کنترل قرار بگیرد.

به نوشته هسپرس ، با شروع ماه مبارک رمضان مقررات مربوط به ممنوعیت تردد شبانه شهروندان در سراسر مغرب به اجرا در آمد و مقامات دولتی برخی از اشخاص را از این مقررات استثنا کردند که از جمله آنان می توان به پزشکان و کادر درمانی ، نیروهای امدادی ، پلیس و نیروهای نظامی، بیماران نیازمند به دریافت خدمات پزشکی و درمانی و ...اشاره کرد.

دولت رباط به شهروندان هشدار داده است در صورت نادیده دریافت این مقررات براساس قانون، به مجازات زندان یا پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهند شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 960

به "کرونا، ممنوعیت تردد شبانه مغربی ها در ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، ممنوعیت تردد شبانه مغربی ها در ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید